• Poniedziałek, 26 sierpnia 2019
  • Godz. 4:30
  • Imieniny: Aleksandra, Marii, Wiktora, Zefiryny
  • Czytających: 2325
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

"Biała Wstążka" w Victorii

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 10 grudnia 2018, 12:05
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
W minioną sobotę w wałbrzyskiej Galerii Victoria została zorganizowana kampania "Biała Wstążka", mająca na celu zwrócenie uwagi na konieczność przeciwdziałania przemocy wobec kobiet.

“Biała Wstążka” to symbol przeciwdziałania przemocy wobec kobiet. W ramach akcji w ciągu 16 dni poprzedzających kampanię Dział Profilaktyki Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu przeprowadził szereg działań związanych z profilaktyką przemocy i przeciwdziałaniem przemocy wobec kobiet. Wśród przeprowadzonych działań warto wymienić między innymi warsztaty z samoobrony dla kobiet, które odbyły się w Centrum Aktywności Lokalnej przy ulicy Mickiewicza 26 w Wałbrzychu.

Natomiast na terenie wałbrzyskiej Galerii Victoria podczas sobotniej kampanii "Biała Wstążka" pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia, Policji, Straży Miejskiej i Kongresu Kobiet rozdawali silikonowe bransoletki i ulotki z hasłami antyprzemocowymi, a w uruchomionym na terenie Galerii punkcie konsultacyjnym osoby zainteresowane mogły zasięgnąć informacji na temat przeciwdziałania przemocy, czy na temat uzależnień.

Dla dzieci i młodzieży przygotowano ciekawe gadżety i informacje o działaniach profilaktycznych, odbywających się w ramach przeprowadzonej kampanii “Widzę, Słyszę, Reaguję”. Gadżety rozdawała Małpa, będąca "twarzą" kampanii “Widzę, Słyszę, Reaguję”, co dla najmłodszych stanowiło dodatkową atrakcję.

Twoja reakcja na artykuł?

6
55%
Cieszy
0
0%
Dziwi
1
9%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
9%
Złości
3
27%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Lucyna 4-01-2019 21:49
Agnieszka po botoxie a Elka już nie wie gdzie jajo znieść. OD MARSZU CZARNYCH PARASOLEK, PO BIEDRONIA DO BIAŁYCH WSTĄŻEK. Oj Ela mama twoja się w grobie przewraca co ty wyprawiasz w ostatnich 2-3 latach...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group