Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 3708
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Czarny Bór: Biathlonowy weekend w Czarnym Borze

Niedziela, 24 września 2017, 19:55
Aktualizacja: Poniedziałek, 25 września 2017, 9:57
Autor: Piotr Skomorokiewicz
Czarny Bór: Biathlonowy weekend w Czarnym Borze
Fot. Piotr Skomorokiewicz
Sprint, bieg indywidualny i super sprint, to konkurencje, które rozegrano podczas XIX Pucharu Melafiru i Wojewódzkich Mistrzostw Młodzików w biathlonie letnim w Czarnym Borze.

Rywalizacja rozpoczęła się w piątek, 22 września biegami indywidualnym młodzików i młodziczek w ramach Mistrzostw Wojewódzkich. Tego dnia na stadionie w Czarnym Borze dominowali zawodnicy klub MKS Karkonosze Jelenia Góra/SMS Szklarska Poręba, którzy zwyciężyli w obu biegach. Wśród młodzików najlepszy był Marcin Zawół, a bieg młodziczek wygrała Sandra Fryczyńska. Dorobek medalowy klubu powiększyli drugi na mecie w kategorii młodzików Konrad Badacz oraz trzecia młodziczka biegu indywidualnego, Gabriela Kubuś. Podium w rywalizacji mężczyzn uzupełnił Grzegorz Dereń (trzecie miejsce) z UKN Melafir Czarny Bór, a wśród pań (drugie miejsce) Justyna Panterałka reprezentująca MKS Duszniki Zdrój. To nie był koniec biathlonowych emocji. W zawodach o nazwie „I ty możesz zostać biathlonistą”. Swoich sił mogli spróbować najmłodsi, roczniki 2011 i młodsi. Strzelanie odbywało się bronią laserową z odległości 10 metrów w pozycji leżącej.

W sobotę odbyły się biegi sprinterskie. W rywalizacji młodzików ponownie dwa pierwsze miejsca należały do zawodników MKS Karkonosze Jelenia Góra/SMS Szklarska Poręba. Tym razem Konrad Badacz okazał się lepszy od swojego kolegi Marcina Zawoła. Trzeci był Marcin Kaczanowski z UKN Melafir Czarny Bór. Justyna Panterałka, trzecia zawodniczka biegu indywidualnego była najszybsza podczas sobotniego sprintu młodziczek. Drugie miejsce dla Wiktorii Przemyślak z UKN Melafir Czarny Bór, a trzecia na mecie była Sandra Fryczyńska z MKS Karkonosze Jelenia Góra/SMS Szklarska Poręba.

Oprócz Wojewódzkich Mistrzostw Młodzików rozegrano jeszcze XIX Puchar Melafiru. Zawodnicy startowali w biegach sprinterskich juniorów i juniorek młodszych, juniorów i seniorów, oraz na zakończenie rywalizacji w super sprintach. Pięciu zawodników wystartowało w połączonym biegu sprinterskim juniorów i seniorów. Pierwsze dwa miejsca przypadły seniorom. Krzysztof Pływaczyk z UKN Melafir Czarny Bór o niespełna 5 sekund wyprzedził Tomasza Jurczaka z AZS AWF Wrocław. Wśród juniorów najszybszy był Przemysław Pancerz (AZS AWF Wrocław), drugie miejsce zajął Artur Żebrowski (PKO Harpagan Gdańsk/SMS Szklarska Poręba), a trzecie dla Roberta Szczepaniaka (MKS Karkonosze Jelenia Góra/SMS Szklarska Poręba). W sprincie juniorów młodszych najlepszy był Mateusz Gierczyk przed Wojciechem Janikiem (obaj UKN Melafir Czarny Bór). Na trzecim miejscu bieg ukończył Sebastian Ochap z MKS Duszniki Zdrój SMS Duszniki Zdrój. Bezbłędne strzelanie zapewniło pierwsze miejsce wśród juniorek młodszych Adeli Hlupovej z Czech. Na drugim miejscu uplasowała się Magda Żebrowska (PKO Harpagan Gdańsk/SMS Szklarska Poręba). Trzecia była reprezentantka BKS WP Kościelisko SMS Zakopane Klaudia Topór.

W bardzo widowiskowej konkurencji, jaką jest super sprint, w rywalizacji panów, triumfował Mateusz Gierczyk z UKN Melafir Czarny Bór przed Łukaszem Bałęcznym z MKS Duszniki Zdrój SMS Duszniki Zdrój. Reszta startujących nie ukończyła konkurencji. Pełne podium udało się wyłonić wśród kobiet. Wygrała Marcelina Badacz reprezentująca MKS Karkonosze Jelenia Góra/SMS Szklarska Poręba przed Karoliną Trzaską z AZS AWF Wrocław i Sandrą Fryczyńską (MKS Karkonosze Jelenia Góra/SMS Szklarska Poręba).

Po dekoracji wszystkich najlepszych biathlonistów swoich sił w strzelani z pistoletu laserowego mogli spróbować również amatorzy.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group