Niedziela, 1 listopada
Imieniny: Juliana, Łukasza
Czytających: 2195
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bibliotekarze świętują – laureatka pojechała do Polkowic

Wiadomości: REGION, Głuszyca
Środa, 12 maja 2010, 20:11
Aktualizacja: 20:12
Autor: MS
Fot. użyczone
Bibliotekarze z całego powiatu wałbrzyskiego uroczyście obchodzili w Głuszycy swoje święto – Dzień Bibliotek i Bibliotekarzy. Do Polkowic wyjechała Elżbieta Kwiatkowska–Wyrwisz pracująca w Dziale Regionalnym Biblioteki pod Atlantami, aby wziąć udział w wyborach Bibliotekarza Roku Województwa Dolnośląskiego.

W części oficjalnej uroczystości bibliotekarze usłyszeli wiele ciepłych słów na temat swojej działalności, zarówno od władz gminy, które reprezentowali burmistrz Głuszycy Wojciech Durak i Jan Chmura, przewodniczący Rady Miejskiej, jak i od przybyłego na tę okazję Piotra Sosińskiego, wiceprezydenta Miasta Wałbrzycha.

Pięciu bibliotekarzy zostało wyróżnionych za swoją wieloletnią pracę, a sześciu nominowanych do tytułu Bibliotekarza Roku: Elżbieta Wojtowicz ze Starych Bogaczowic, Anna Szczepaniak i Sława Janiszewska z Biblioteki pod Atlantami, Adriana Jakubowska z filii nr 6 Biblioteki pod Atlantami, Maria Owcarz z Boguszowa-Gorc oraz laureatka Elżbieta Kwiatkowska-Wyrwisz.

Goście mieli też okazję uczestniczyć w spotkaniu ze Stanisławem Michalikiem i Grzegorzem Czepilem, autorami książki ,,Głuszyca dawniej i dziś”. Mieli też okazję zapoznać się z dziejami miasta na starej pocztówce oraz wysłuchać koncertu w wykonaniu Ogniska Muzycznego z Wałbrzycha. Po zakończeniu części oficjalnej goście udali się na szlaki turystyczne wokół Głuszycy, inaugurując tym samym I Powiatowy Rajd Bibliotekarzy. Celem wyprawy był zarówno Ruprechticky Spicak, jak i Trzy Strugi. Spotkanie zakończyła wizyta w pracowni twórcy ludowego Jerzego Marszała.

Uroczystość została zorganizowana przez Powiatową i Miejską Bibliotekę w Wałbrzychu, Centrum Kultury-Miejską Bibliotekę Publiczną w Głuszycy oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Koło w Wałbrzychu.

Dziś o godzinie 12.00 bibliotekarze całego Dolnego Śląska obchodzili swój dzień w bibliotece miejskiej w Polkowicach, gdzie zostały wręczone odznaczenia państwowe i nagrody pieniężne Marszałka Województwa Dolnośląskiego, z których główna przeznaczona jest dla Bibliotekarza Roku. Wszystkie stowarzyszenia bibliotekarzy z terenu województwa wybrały swoich laureatów.
– Nominacja pani Elżbiety zbiegła się w czasie z jubileuszem czterdziestolecia jej pracy zawodowej – mówi Anna Szczepaniak ze Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich Koło w Wałbrzychu. – Jest bardzo wzruszona, że koleżanki dostrzegły jej zaangażowanie, pracę i bardzo bogatą wiedzę na temat naszego regionu.

Laureatce serdecznie gratulujemy!

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group