Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 2715
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Biedny LZS

Poniedziałek, 1 sierpnia 2016, 15:44
Aktualizacja: 15:45
Autor: opr. PAW
powiat wałbrzyski: Biedny LZS
Fot. red
Ludowe Zespoły Sportowe Ziemi Wałbrzyskiej znajdują się w trudnej sytuacji finansowej. Zrzeszenie ledwo wiąże koniec z końcem, a Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu przeznaczyło w tym roku na organizację imprez przez LZS 900 złotych.

Interpelację w tej sprawie do Zarządu Powiatu złożył radny powiatowy Józef Piksa. Jak wynika z tego pisma, przewodniczący LZS-u Ziemi Wałbrzyskiej Mieczysław Gwiazda w październiku 2015 roku ubiegał się o zaplanowanie w budżecie powiatu na 2016 rok kwoty 12 tys. zł na organizację zawodów sportowych na terenie powiatu wałbrzyskiego. Z pisma wynika, że do tej chwili prezes nie otrzymał na to pismo żadnej odpowiedzi. Kolejne pisma Mieczysław Gwiazda wysłał do Zarządu Powiatu w grudniu 2015 roku oraz marcu bieżącego roku.

„Jak wynika z otrzymanych pism, Zarząd Powiatu przyznał Powiatowemu Zrzeszeniu Ludowe Zespoły Sportowe w 2016 roku na 9 planowanych w kalendarzu imprez sportowych, zaledwie 900 złotych na dwie imprezy” – czytamy w interpelacji Józefa Piksy, a dalej radny zadaje Zarządowi pytanie: „…dlaczego Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe Ziemi Wałbrzyskiej, organizacja o bogatych tradycjach w popularyzacji sportu masowego w gminach, która zrzesza 19 klubów LZS na terenie powiatu wałbrzyskiego i ponad 450 członków, jest tak niepoważnie traktowana?”

Wiceprzewodniczący rady powiatu Stanisław Janor w odpowiedzi na tę interpelację poinformował radnego, że komisja oświaty, polityki społecznej i promocji powiatu zajmie się m.in. kwestią rozwoju sportu i turystyki w środowisku wiejskim. Tymczasem Mirosław Potapowicz, członek Zarządu Powiatu, tłumaczy, że Mieczysław Gwiazda, reprezentujący LZS Ziemi Wałbrzyskiej do konkursu ofert przeznaczonego dla organizacji pozarządowych złożył zaledwie 1 ofertę i otrzymał na nią dofinansowanie w wysokości 400 zł. Później prezes złożył kolejną ofertę i zyskała ona dofinansowanie w wysokości 500 zł. „….nie ma innej możliwości wsparcia organizacji pozarządowej jak tylko przewidzianej ustawą…” – pisze w odpowiedzi Potapowicz.

Przedstawiciele Zarządu informują jednocześnie, że Mieczysław Gwiazda został poinformowany o możliwości pozyskania środków w ramach budżetu partycypacyjnego, ale z tej szansy nie skorzystał. Jednocześnie Mirosław Potapowicz odrzuca zarzut braku odpowiedzi na pismo szefa LZS, bowiem odpowiedź została wysłana w październiku 2015 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group