Świdnica: Bieg Noworoczny w Świdnicy udany

Piątek, 15 stycznia 2010, 17:43
Aktualizacja: 18:00
Autor: JaR
Tradycji stało się zadość. Pierwszą poważną imprezą zorganizowaną w nowym roku przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Świdnicy był Bieg Noworoczny. Na starcie stanęła rekordowa liczba uczestników. Po alejkach Parku Centralnego w Świdnicy biegało 127 zawodników i zawodniczek z całego Dolnego Śląska.

Najmłodszym biegaczem był zaledwie półtoraroczny Nikodem Krakowiak ze Świdnicy. Wystartował w biegu skrzatów. Dystans 100 metrów pokonał wraz z siostrami: Paulina i Kornelą. Najstarszym zawodnikiem był 79-letni Tadeusz Borowski. Wygrywali jednak inni. W najbardziej prestiżowym biegu głównym na dystansie czterech kilometrów zwyciężył Michał Koszewski z Boguszowa-Gorc, przed Łukaszem Pańkowskim z Bystrzycy i Dawidem Gutem ze Świdnicy.

oldboje: Natalia Urbacka i Paweł Kondzior
nestorzy: Eugenia Rusin i Józef Łukaszczyk.

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe koszulki i dyplomy. Dla najlepszych były puchary i nagrody rzeczowe.

Nie zabrakło akcentów związanych z finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po biegach odbyła się licytacja, w trakcie której do zdobycia były trzy monety świdnickich dukatów. Konto WOŚP zasili kwota 175 złotych.