Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 1811
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych po raz kolejny w Wałbrzychu

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 27 lutego 2017, 6:48
Aktualizacja: 8:28
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Parku Miejskim im. Jana III Sobieskiego w Wałbrzychu odbyła się V edycja ogólnopolskiej imprezy biegowej pod nazwą "Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych". Bieg w Wałbrzychu został zorganizowany po raz trzeci.

Celem organizowanego od 2013 roku Biegu jest uczczenie przypadającego 1 marca Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych a uczestnicy biegu poprzez udział w tej cyklicznej imprezie oddają hołd żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego, działającego w latach 1944-1963. Jest to wyraz szacunku zarówno dla Żołnierzy Wyklętych jak również dla historii Polski.

Tradycyjnie bieg główny, w którym udział wzięło blisko 500 biegaczy, miał dystans 1963 metry, co stanowi przypomnienie i odwołanie do roku, w którym został zastrzelony w walce podczas obławy w Majdanie Kozic Górnych pod Piaskami w dawnym woj. lubelskim ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek. Dodatkowo w ramach imprezy zorganizowano bieg na dystansie 6 kilometrów, oraz biegi dla dzieci na dystansach 150, 500 i 1000 metrów, w których udział wzięło prawie 40 dzieci. Każdy z uczestników, który ukończył bieg, otrzymał pamiątkowy medal.

W ramach tegorocznej, wałbrzyskiej edycji "Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych" zorganizowano też bieg dla Karoliny - 3-letniej Wałbrzyszanki, chorującej na małopłytkowość, mającej niedowład lewostronny spastyczny. Leczenie dziewczynki jest bardzo kosztowne. Biegacze, którzy przyłączyli się do tego biegu otrzymywali specjalne kartki z napisem „biegnę dla Karoliny” a Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże na leczenie Karoliny kwotę 10 000 złotych.

Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji z V edycji imprezy biegowej "Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych".

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group