Szklarska Poręba: Bieg Piastów: Dobry występ naszych biegaczy

Poniedziałek, 7 marca 2011, 1:25
Aktualizacja: 1:42
Autor: MDvR
W niedzielę na Polanie Jakuszyckiej miłośnicy białego szaleństwa mieli rywalizować na dystansach 50 oraz 30 km. stylem dowolnym. Komandor Biegu Piastów Julian Gozdowski, podjął decyzję o skróceniu trasy o 2 km. tłumacząc to zmrożonym śniegiem, który na ostatnim odcinku zagrażał bezpieczeństwu zawodników. Reprezentanci Czech wygrali w każdej kategorii.

Z dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy i zawodniczki reprezentujący powiat wałbrzyski. Najlepiej spisała się Aneta Marciniuk z Sokołowska, która uplasowała się na 22. pozycji w biegu na 48 km. 25. lokatę w biegu na 28 km zajął Łukasz Pancerz z Czarnego Boru, a 35. miejsce zdobył Paweł Cichocki - Jedlina Zdrój. Na tym samym dystansie, ale w kategorii kobiet 33. była Urszula Żygadło z Mieroszowa, 46. Barbara Figiel - Wałbrzych, a 53. również wałbrzyszanka Weronika Tyborska.

W przyszłym roku na Polanę Jakuszycką zawita światowa elita biegów narciarskich, na przygranicznych trasach odbędzie się bieg zaliczany do klasyfikacji Puchar Świata. Jest to ukoronowanie ogromnej pracy jaką włożył w popularyzację tego sportu - legendarny za życia - Julian Gozdowski, który Bieg Piastów organizuje nieprzerwanie od 35 lat.