Piątek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 5097
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Bierzesz i jedziesz

Niedziela, 9 czerwca 2019, 6:42
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Bierzesz i jedziesz
Fot. Uzdrowiskowa Gmina Szczawno–Zdrój
Szczawno–Zdrój chce przystąpić do pakietu działań w ramach Smart City. Jednym z jego elementów jest rower miejski.

W środę 5 czerwca w szczawieńskim urzędzie odbyło się spotkanie w tej sprawie z przedstawicielami jednego z wiodących operatów telekomunikacyjnych. Rower miejski to jeden z filarów pakietu Smart City.

Jego wypożyczenie trwa kilka sekund – zamek odblokowuje albo specjalna aplikacja zainstalowana w smartfonie lub SMS wysłany na podany numer. Proste, szybkie, komfortowe.
- Chcielibyśmy na początku uruchomić w ramach tego projektu 20 rowerów, może część z nich byłaby z napędem elektrycznym, bo jednak sporo jest wzniesień i przewyższeń na terenie Szczawna – mówi Marek Fedoruk, burmistrz miasta. – Uważam, że to ciekawa oferta zachęcająca także turystów do odwiedzenia Szczawna. Wiele osób jest zainteresowanych aktywnym zwiedzaniem, ale niekoniecznie chcą wozić ze sobą rowery, to utrudnienie. Rower miejski rozwiązuje te kwestie.

Władze miasta chciałyby, aby projekt zaistniał w Szczawnie-Zdroju jeszcze w tym roku. Także w tym roku gmina zamierza zainstalować 6 sensorów mierzących poziom zanieczyszczenia powietrza, to także element Smart City.

Twoja reakcja na artykuł?

7
88%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group