Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 4339
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Bili rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo–oddechowej

Wtorek, 17 października 2017, 13:54
Aktualizacja: 13:59
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Bili rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo–oddechowej
Fot. organizatorzy
Już od 5 lat w całej Polsce dzień 16 października poświęcony jest propagowaniu nauki pierwszej pomocy.

Z tej też okazji Fundacja WOŚP rokrocznie organizuje ogólnopolskie bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

W tym roku po raz pierwszy do akcji włączyło się Centrum „Witold” w Boguszowie-Gorcach. Punktualnie o godzinie 12:00, wzorem całego kraju, do jednoczesnej resuscytacji przystąpiło tu ponad 80 osób. Dla ćwiczących przygotowano 6 stanowisk z fantomami, a nad prawidłowym przebiegiem działań czuwali strażacy z jednostek OSP Boguszów oraz OSP Gorce, Adam Kosiński z Pokojowego Patrolu WOŚP oraz nauczyciele. Na wszystkich uczestniczących w ćwiczeniach czekała niespodzianka w postaci słodkiego poczęstunku.

Do boguszowskiego rekordu koordynowanego przez CK-K dołączyło wiele instytucji i placówek z terenu Boguszowa-Gorc w tym: Zespół Szkolno – Przedszkolny, Zespół Szkół Samorządowych, Ośrodek Pomocy Społecznej, Stowarzyszenie Boguszowska Szóstka, 111 Boguszowskie Drużyny Żółto – Niebieskie, Przedstawiciele Urzędu Miejskiego, Straż Miejska, radni Rady Miejskiej: Sylwia Dąbrowska i Daniel Lubiński oraz Panie z Klubu "Igiełka" i Sylwia Mazurek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group