Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 3959
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Bili rekord w jednoczesnym udzielaniu pierwszej pomocy

Czwartek, 18 października 2018, 11:13
Autor: JAZ
Wałbrzych: Bili rekord w jednoczesnym udzielaniu pierwszej pomocy
Fot. JAZ
W Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Wałbrzychu odbyła się kolejna próba bicia rekordu w jednoczesnym udzielaniu pierwszej pomocy. Coroczne spotkania zainicjowała w Polsce Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Akcję próby pobicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej, zaplanowano na 30 minut. 16 października punktualnie o 12:00 w szkołach, ośrodkach kultury rozpoczęto walkę z manekinami. Dzieci, młodzież, dorośli mieli okazję pod okiem ratowników medycznych, sprawdzić swoje umiejętności lub też nauczyć się jak proces resuscytacji przeprowadzić.

W przedsięwzięciu na terenie PSP 2 wzięło udział 550 uczniów, których że względu na dużą liczbę podzielono na dwie grupy. Młodsze klasy walczyły w szkolnym holu, starsze umiejscowiono w sali gimnastycznej. Uczniom pomagali profesjonalni ratownicy medyczni oraz nauczyciele. Wszystko odbyło się w przyjaznej, rodzinnej atmosferze.

Tymczasem za nami przekazanie sprzętu dla grup Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W czasie próby bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej, organizowanej przez Fundację WOŚP, Jurek Owsiak przekazał drugą partię sprzętu dla grup Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (pierwszą stanowiły defibrylatory AED i urządzenia do uciskania klatki piersiowej).

Na wydarzeniu byli obecni przedstawiciele wszystkich grup regionalnych GOPR. Fundacja WOŚP przekazała specjalne plecaki i torby R1 z wyposażeniem – łącznie 72 sztuki o sumarycznej, rynkowej wartości ponad 500 000 PLN. Sprzęt został zakupiony ze środków zebranych podczas zbiórki 25. Finału WOŚP.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group