Sobota, 19 czerwca
Imieniny: Gerwazego, Protazego
Czytających: 2208
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Biskup Ignacy Dec wycofał się z komitetu honorowego „Marszu w Obronie Demokracji i Wolności Mediów”

Niedziela, 14 grudnia 2014, 18:30
Aktualizacja: Poniedziałek, 15 grudnia 2014, 7:26
Autor: opr. PAW
REGION: Biskup Ignacy Dec wycofał się z komitetu honorowego „Marszu w Obronie Demokracji i Wolności Mediów”
Fot. red.
Wczoraj Prawo i Sprawiedliwość zorganizowało w Warszawie „Marsz w Obronie Demokracji i Wolności Mediów”. W skład komitetu honorowego weszło kilku biskupów. Z dnia na dzień zaczęli oni jednak wycofywać swój udział. Zrobił to również biskup świdnicki Ignacy Dec.

W składzie komitetu honorowego marszu PiS byli: abp Wacław Depo, bp Ignacy Dec, bp Wiesław Mering, bp Antoni Dydycz i bp Edward Frankowski. Jak poinformował rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ksiądz Józef Kloch, wszyscy wymienieni biskupi wycofali się z komitetu honorowego.

„Mając na względzie troskę o budowanie jedności wszystkich Polaków, przy jednoczesnym zachowaniu szacunku dla osób zwracających uwagę na przejrzystość działań w polskiej polityce, biskupi, którzy objęli patronatem honorowym marsz organizowany dnia 13 grudnia br. w Warszawie, wycofali się z Komitetu Honorowego tegoż marszu” poinformował ks. Józef Kloch.

Tymczasem jak poinformowała Katolicka Agencja Informacyjna, udział biskupów w komitecie honorowym został skrytykowany przez Watykan.

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group