Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 4936
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Biskup żąda odszkodowania

Poniedziałek, 10 października 2022, 6:36
Autor: red
REGION: Biskup żąda odszkodowania
Fot. Diecezja Świdnicka
Do Sądu Okręgowego w Świdnicy wpłynął pozew o ochronę dóbr osobistych, który w imieniu bp. Marka Mendyka złożyli jego pełnomocnicy.

Duchowny żąda publikacji przeprosin i 100 tys. zł na cel społeczny za naruszenie dóbr osobistych w tekście dotyczącym molestowania, który ukazał się w portalu newsweek.pl.

"Oświadczamy, że w przedmiotowym materiale zawarto bezpodstawne i niezgodne z prawdą twierdzenia dotyczące ks. biskupa Marka Mendyka. Przedstawione w materiale informacje dotyczące rzekomego popełnienia przestępstwa wykorzystania małoletniego nie mają żadnego poparcia w rzeczywistym stanie faktycznym" - czytamy w pozwie.

Prezentujemy oświadczenie biskupa diecezji świdnickiej Marka Mendyka.

Wobec wywiadu, jaki pojawił się w dzisiejszym wydaniu tygodnika NEWSWEEK, oświadczam z całą stanowczością, że zawarty tam zarzut molestowania jest nieprawdą. Nie godzę się, aby kłamstwa, pomówienia formułowane pod moim adresem były także powielane przez inne media. Całą sprawę przekazuję odpowiednim prawnikom, a od Pana, który – być może pod wpływem innych – formułował takie oskarżenia, żądam publicznego przeproszenia.

Źródło: Diecezja Świdnicka

Twoja reakcja na artykuł?

21
37%
Cieszy
18
32%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
4%
Smuci
9
16%
Złości
7
12%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group