Środa, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 5424
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Biuro Komunikacji po nowemu

Sobota, 29 sierpnia 2020, 11:17
Aktualizacja: Poniedziałek, 31 sierpnia 2020, 9:19
Autor: JAZ
Wałbrzych: Biuro Komunikacji po nowemu
Fot. JAZ
Czterech nowych pracowników pomoże w obsłudze petentów w Biurze Wydziału Komunikacji. Wszystko po to by usprawnić funkcjonowanie i zaspokoić potrzeby klientów. Zmiany zostały wymuszone rządowymi dyrektywami i zmianami przepisów, które zaczną obowiązywać od 1 września bieżącego roku.

- W Biurze Wydziały Komunikacji załatwianych jest najwięcej spraw w całym Urzędzie, ale mimo to wciąż odbieraliśmy informacje od zdenerwowanych mieszkańców, że jest ono zakorkowane. Podjęliśmy więc decyzję i z własnych środków zatrudniliśmy czterech dodatkowych pracowników. Przygotowaliśmy również nowe pomieszczenie, które ma służyć obsłudze przedsiębiorców – wyjaśnia Sylwia Bielawska, wiceprezydent Wałbrzycha.

- Obecnie na dobę załatwiamy około 100 spraw. Trudno jednoznacznie stwierdzić ilu jest to petentów, bo czasami jeden przychodzi do nas z kilkoma sprawami. Jedne wymagają dłuższego czasu, inne sprawy są załatwiane szybko. Niemniej jednak już coraz mniej osób czeka przed wejściem. Sprawy są załatwiane szybciej – mówi Elżbieta Marciniak, kierownik Biura Komunikacji.

W budynku przystosowano do pracy osiem stanowisk. Jedno jest przeznaczone do załatwiania tak zwanych szybkich spraw, jak wydawanie dowodów rejestracyjnych. Pozostałe przyjmują petentów.
- Każdy, kto chce załatwić swoją sprawę i otrzymuje numer, na podstawie którego pracownik Straży Miejskiej informuje, kto może w danym momencie wejść do środka. Dzisiaj praktycznie każdy w każdym momencie może się na taką wizytę zarejestrować – dodaje Marciniak.

Na miejscu petenci muszą mieć założoną maseczkę i przed podejściem do stanowiska należy zdezynfekować dłonie. Wydział Komunikacji może również pochwalić się nowym pomieszczeniem do obsługi, klientów firm. Kolejną istotną zmianą będzie również stała zmiana godzin pracy wydziału.
- W każdą środę przeznaczone zostaną 4 godziny do obsługi klientów, po czym kolejne 4 godziny przeznaczone będą na wewnętrzne szkolenia, które mają pomóc zapoznawać się z nowinkami, które przyspieszą prace – tłumaczy pani kierownik.

W środę Biuro Komunikacji czynne będzie w godzinach 7:30 – 11:30. Należy o tym pamiętać, planując wizytę w urzędzie.

Twoja reakcja na artykuł?

4
17%
Cieszy
8
33%
Hahaha
1
4%
Nudzi
1
4%
Smuci
5
21%
Złości
5
21%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group