Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 3995
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Blisko oszustwa

Sobota, 8 sierpnia 2020, 6:48
Aktualizacja: Niedziela, 9 sierpnia 2020, 8:11
Autor: red
powiat wałbrzyski: Blisko oszustwa
Fot. KMP Wałbrzych
Działania przeprowadzone przez policjantów pionu kryminalnego wałbrzyskiej komendy bezpośrednio po zgłoszeniu doprowadziły do zatrzymania w miniony wtorek na gorącym uczynku przestępstwa 28–letniej wałbrzyszanki. Kobieta działając metodą "na policjanta" – jako kurier – przyjechała odebrać od pokrzywdzonej 9 tysięcy euro.

Do próby wyłudzenia 9 tysięcy euro doszło na terenie powiatu wałbrzyskiego 4 sierpnia popołudniu. Wtedy to do 54-latki zadzwonił telefon. Osoba po drugiej stronie słuchawki podała się za policjanta mówiąc, że jej wnuczka doprowadził do poważnego wypadku drogowego i potrzebna jest gotówka, aby mogła w tym samym dniu wyjść z więzienia. Oszustka zażądała 150 tysięcy złotych. Pokrzywdzona taką gotówką nie dysponowała i przygotowała 9 tysięcy euro. Na szczęście 54-latka szybko zorientowała się, że to może być oszustwo i powiadomiła Policję. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu bezpośrednio po zgłoszeniu i wykonanych czynnościach zatrzymali kobietę - która miała być kurierem i odebrać pieniądze - na gorącym uczynku przestępstwa.

Policjanci już postawili podejrzanej zarzut oszustwa. 28-latce za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 8. Sprawa ma charakter rozwojowy, dlatego niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Twoja reakcja na artykuł?

2
22%
Cieszy
3
33%
Hahaha
1
11%
Nudzi
1
11%
Smuci
1
11%
Złości
1
11%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group