Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 4441
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: „Bohater Roku” w Teatrze Dramatycznym – bilety rozlosowane

Niedziela, 23 stycznia 2011, 9:23
Aktualizacja: 9:23
Autor: red
Wałbrzych: „Bohater Roku” w Teatrze Dramatycznym – bilety rozlosowane
Fot. Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu
Dziś o godzinie 18.00 w wałbrzyskim Teatrze Dramatycznym zostanie zaprezentowany spektakl zatytułowany „Bohater Roku”. Wylosowaliśmy podwójną wejściówkę na to wydarzenie.

By wygrać podwójną wejściówkę należało wziąć udział w naszym konkursie i odpowiedzieć na pytanie, które brzmiało: Czy „Bohater Roku” miał swoją premierę w wałbrzyskim Teatrze Dramatyczny 4 kwietnia 2010 roku?

Prawidłowa odpowiedź brzmi TAK. Szczęście uśmiechnęło się do Grażyny Horbaczyńskiej. Gratulujemy.

Reżyseria, opracowanie muzyczne – Piotr Ratajczak

Tekst – Ratajczak / Czapliński /

Dramaturgia – Jan Czapliński

Scenografia – Matylda Kotlińska

Kostiumy – Grupa Mixer

Ruch sceniczny – Arkadiusz Buszko

Projekcje video – Aleksander Grzebalski , Marcin Zbroszczyk

Teksty piosenek – Krzysztof Czeczot

Obsada:
Agnieszka Kwietniewska
Ewelina Żak
Daniel Chryc
Andrzej Kłak
Rafał Kosowski
Dariusz Skowroński
Ryszard Węgrzyn

Czy pamiętają Państwo Danielaka, słynnego wodzireja, tytułowego bohatera limu Feliksa Falka? Z mozołem piął się po szczeblach polskiego „showbiznesu” lat siedemdziesiątych. Bez skrupułów walczył o pozycję na estradzie odsłaniając kulisy ówczesnej „branży rozrywkowej”. Powrócił na ekranie w obrazie "Bohater roku".

W Wałbrzychu "Bohater roku" odrodził się po niemal ćwierćwieczu z inspiracji scenariuszem i filmem. Zmiana realiów jednakże nie zmieniła w najmniejszym stopniu bohaterów. "Parcie na sukces" okazało się absolutnie niezmienne, nie uległo ustrojowej transformacji. Kulisy "showbiznesu" jawią się jako arena niechlubnej walki o najbardziej upragnione dobro: oglądalność. Bezpardonowa przepychanka w drodze do sławy powoduje zanik uczuć, odziera z uczciwości.

Tomasz Danielak – chwilowo w niełasce – za wszelką cenę pragnie powrócić w światła reflektorów. Proponuje show, wielką mistyfikację, która wykreować ma idola tłumów, z szarego prostodusznego obywatela uczynić ma "Bohatera roku". Wybór pada na Zbigniewa Tataja, skromnego magazyniera z Wałbrzycha. "Bohater" rusza w podróż, podczas której coraz lepiej rozumie mechanizm funkcjonowania mediów, coraz wyraźniej dostrzega wszelkie pułapki popularności. Jak na tym targowisku próżności poradzi sobie "prawdziwek" z Wałbrzycha?

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group