Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 2850
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Mieroszów: Bohaterscy strażacy docenieni

Wtorek, 11 października 2016, 12:49
Aktualizacja: 12:56
Autor: red
REGION, Mieroszów: Bohaterscy strażacy docenieni
Fot. UM Mieroszów
Burmistrz Mieroszowa Marcin Raczyński złożył podziękowania strażakom Ochotniczych Straży Pożarnych za trud, ofiarność i odwagę wniesione w ratowanie życia i zdrowia lokalnej społeczności.

burmistrz wyraził uznanie za wysiłek podejmowany w ochronie ludzi i ich mienia przed zagrożeniem. Wraz z Przewodniczącą Rady Miejskiej Marią Chmielnicką oraz szczególnym gościem, Komendantem Miejskim PSP w Wałbrzychu st. bryg. mgr inż. Grzegorzem Kułakiem, życzyli druhom jak najmniejszej ilości podejmowanych akcji ratowniczych, pomyślności w życiu prywatnym oraz bezpiecznej służby, której pełnienie przynosić będzie satysfakcję i poczucie dumy.

Jak pamiętamy, w ostatnim czasie w gminie Mieroszów wybuchły dwa poważne pożary budynków wielorodzinnych – w lipcu był to pożar w Golińsku, w sierpniu w Sokołowsku.
– Tylko dzięki szybkiej reakcji naszych strażaków nie doszło do większej tragedii – mówi burmistrz Marcin Raczyński. – W Golińsku strażacy z OSP Mieroszów pojawili się jako pierwsi. Mieszkańcy zgodnie powtarzali, że gdyby nie ich szybka reakcja, wszyscy straciliby swój dobytek i dach nad głową. Naszym strażakom należy się wielki szacunek i uznanie.

Statuetkę „Za trud, ofiarność i odwagę” otrzymali druhowie z OSP Mieroszów: Tomasz Mordoń – Prezes OSP Mieroszów, Leszek Mirosz, Marek Poręba, Adrian Sarnecki, Sylwester Sarnecki, Krzysztof Skorupa, Grzegorz Strzała, Trzpis Paweł, Marek Trzpis.

Statuetkę „Za trud, ofiarność i odwagę” otrzymali druhowie z OSP Sokołowsko: Grzegorz Lektarski – Prezes OSP Sokołowsko, Piotr Kozieł, Marcel Kozieł, Łukasz Marchewa.

Podziękowania za ofiarną służbę otrzymali druhowie z OSP Mieroszów: Daniel Burak, Piotr Burak, Józef Gustaw, Henryk Jędrysiak, Tomasz Radzik, Andrzej Sarnecki, Bogdan Sarnecki, Piotr Skorupa, Rafał Strzała,
Tomasz Szczepański, Bronisław Trzpis, Leszek Trzpis.

Podziękowania za ofiarną służbę otrzymali druhowie z OSP Sokołowsko: Piotr Guziński, Gabriel Koperski, Bronisław Kornalewicz, Mateusz Kozicki, Michał Mielczarek, Grzegorz Zagóra, Mariusz Żuk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group