Czwartek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 1931
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Walim: Bożonarodzeniowe Spotkanie Opłatkowe w Gminie Walim

Czwartek, 25 grudnia 2014, 6:30
Aktualizacja: 7:23
Autor: opr.red.
Walim: Bożonarodzeniowe Spotkanie Opłatkowe w Gminie Walim
Fot. www.walim.pl
W piątek 19 grudnia 2014 r. odbyło się kolejne już Bożonarodzeniowe Spotkanie Wigilijne. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, którą odprawił Jego Ekscelencja Ks. Biskup Ignacy Dec, już po raz trzeci zaszczycając mieszkańców Gminy Walim swoją obecnością w tym ważnym okresie, jakim jest czas Świąt Bożego Narodzenia.

Obecni byli również księża z naszych gminnych parafii. W czasie mszy św. Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Ignacy Dec za szczególne zasługi dla Kościoła, Pierścień Diecezji Świdnickiej wręczył – Wójtowi Gminy Walim Adamowi Hausmanowi oraz Panu Mieczysławowi Śmiałek –mieszkańcowi Rzeczki. Na uroczystości byli również: Starosta Powiatu Wałbrzyskiego Jacek Cichura, Wicestarosta Powiatu Wałbrzyskiego Krzysztof Kwiatkowski, Radny Powiatu Wałbrzyskiego Józef Piksa, radni i sołtysi Gminy Walim, przyjaciele gminy, Zjednoczeni Pasją a przede wszystkim mieszkańcy naszej gminy.

Po mszy świętej wszyscy udali się do Centrum Sportu i Rekreacji, na dalszą część uroczystości, gdzie zostali ugoszczeni w świątecznie przystrojonej hali sportowej. Przy udekorowanych stołach, zastawionych tradycyjnymi potrawami wigilijnymi, po błogosławieństwie Księdza Biskupa, połamano się symbolicznym opłatkiem. Dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Jugowicach przygotowały Jasełka, podczas których przypomniały obecnym historię narodzin Jezusa. Przepiękna sceneria, oprawa, gra aktorska małych mieszkańców gminy, w wielu oczach wycisnęły łzy wzruszenia.

Było też wspólne śpiewanie kolęd, do których akompaniował na pianinie Jego Ekscelencja Ks. Biskup. Po raz kolejny też Ksiądz Biskup w takt kolędy odśpiewał własny tekst o naszych włodarzach i zaproszonych gościach. Kolęda tworzona przez Jego Ekscelencję staje się już tradycją, tak jak nasze Bożonarodzeniowe Spotkanie Wigilijne. W tym roku na spotkaniu było ponad 400 mieszkańców. Jak obyczaj każe, wszyscy obecni zostali obdarowani prezentami w postaci przepięknych stroików.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group