Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 4400
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Brave Kids 2016. Kto zagości w Wałbrzychu?

Poniedziałek, 13 czerwca 2016, 6:40
Autor: red
Wałbrzych: Brave Kids 2016. Kto zagości w Wałbrzychu?
Fot. organizatorzy
Już 19 czerwca podczas pikniku na podwórku przy ul. Zajączka w Wałbrzychu, będzie można spotkać się z młodymi artystami Brave Kids 2016.

6 grup artystycznych, które wystąpią także w ramach pokazu 20 czerwca w Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia”, będzie reprezentowało Rumunię, Indonezję, Macedonię, Brazylię, Polskę i Nepal.

PIKNIK Z WYSTĘPAMI BRAVE KIDS – FESTIWAL PODWÓREK - niedziela 19 czerwca, godz. 14.00, Podwórko przy ul. Zajączka w Wałbrzychu, wstęp wolny

POKAZ GRUP BRAVE KIDS - poniedziałek 20 czerwca, godz. 18.00, Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia”, ul. Piotra Wysockiego 29, wstęp wolny

SEMINARIUM – SPOTKANIE Z LIDERAMI BRAVE KIDS - wtorek 21 czerwca, godz. 17.30, Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia”, ul. Piotra Wysockiego 29, wstęp wolny

PARADA BRAVE KIDS I WYSTĘPY - niedziela 26 czerwca, godz. 15.00, Festyn przy Parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła na Podzamczu, al. Podwale 2A, wstęp wolny.

Rumunia, Mini Art Show

Mini Art Show powstało jako alternatywna forma edukacji dla dzieci w każdym wieku z różnych środowisk. Ośrodek używa sztuki, głównie teatralnej, jako formy ekspresji, osobistego rozwoju i środka integrującego społeczność. Przyjmując strategię edukacyjną, zbudowaną na zaangażowaniu i zabawach, ośrodek rozwija umiejętności i kreatywność dzieci, wpajając w dzieciach ducha współdziałania. Ta dyscyplinująca zabawa, gdzie rygor i wolność idą razem w parze, pomaga promować takie wartości jak zaufanie i szacunek dla pracy innych oraz zachęca dzieci do wyrażania siebie.

Indonezja, Fundacja „Czerwony Nos”

Fundacja „Czerwony Nos” wspiera dzieci pochodzące z mniej uprzywilejowanych środowisk w ich edukacji i rozwoju artystycznym. U dzieci rozwijane są umiejętności wykonywania cyrkowych aktywności, na co wskazuje sama nazwa fundacji. Dzieci uczą się jak ważna jest koncentracja – choćby w żonglerce, a także pewność siebie na scenie – kiedy odgrywają role lub zachęcają innych, pracując w grupie. Bezpieczne środowisko fundacji pomaga im odkrywać świat, eksperymentować i pogłębiać wiedzę oraz wnosić swój własny pozytywny wkład w rozwój społeczności.

Macedonia, Rada Zapobiegania Przestępczości Nieletnich. Placówka dziecięca Babilon

Babilon jest placówką dla dzieci i młodzieży stworzoną w celu zapobiegania przestępczości nieletnich. Jej program koncentruje się na rozmaitych aktywnościach, które obejmują zajęcia i szkolenia w wielu obszarach, aby zagospodarować czas dzieci i uchronić je przed zagrożeniami. Mimo, iż dzieci te pochodzą z kraju sąsiadującego z pięcio innymi państwami, dla dzieci wchodzących w skład grupy biorącej udział w Brave Kids będzie to pierwsza zagraniczna podróż i udział w międzynarodowym projekcie.

Brazylia, Więcej Ścieżek

Widok roztaczający się z faveli Cantagalo-Pavão-Pavãozinho i sąsiadującej z nią prestiżową Ipanemą i Copacabaną stanowi kontrast dla życia tutejszych mieszkańców, gdzie pomimo pięknych krajobrazów nie ma komfortowych domostw i innych przywilejów. Mais Caminhos („Więcej Ścieżek”) oferuje ambitnym dzieciom z tej społeczności uzupełniającą edukację, pozwalając im na marzenia o wielkiej przyszłości, nieograniczonej obecną sytuacją. Dzieci poznają starą tradycję Brazylii, m.in. tańce Indio, Carimbó i Forró – dziedzictwo pozostawione przez zróżnicowaną populację kraju.

Polska, Grupa Tańców i Pieśni Ludowych w Wałbrzychu

Zespół folklorystyczny z Wałbrzycha oferuje międzypokoleniowe muzyczne zajęcia, które obejmują kulturową spuściznę kraju. Zainspirowane romansami, podaniami o dawnych władcach i odwadze, literaturą pastoralną, pieśni, muzyka i tańce są retrospekcją starodawnych, historycznych, burzliwych czasów Polski. Poprzez nauczanie dzieci, młodzieży i dorosłych, grupa tworzy małą stabilną społeczność, która sprawia, że coraz więcej ludzi docenia tradycje przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Nepal, Fundacja ROKPA

Fundacja ROKPA Nepal jest międzynarodową organizacją pomocy, która działa na rzecz rozwoju dzieci z wykluczonych środowisk. W ramach programu, samopomocowe podejście odgrywa najważniejszą rolę w edukacji, stanowiąc najefektywniejszy sposób na niesienie pomocy ludziom w potrzebie. Obchodząc w tym roku 35. rocznicę, organizacja bada ścieżki dzieci. Poprzez tradycyjne nepalskie pieśni i tańce jak i sławne choreografie z Bollywood, dzieci prezentują ewolucję poczynając od bezwładności, przechodząc w ruch.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group