Czytających: 4937

Jelenia Góra i okolice: Bryan Bouffier wygrywa XXIV Rajd Karkonoski

Poniedziałek, 13 lipca 2009, 13:56
Aktualizacja: Poniedziałek, 16 listopada 2009, 12:59
Francuz Bryan Bouffier zwyciężył w rozegranym w miniony weekend XXIV Rajdzie Karkonoskim. Wyprzedził on o 3,2 sekundy Tomasza Kuchara oraz o ponad minutę Michała Sołowowa.

W zawodach wystartował także Bartosz Heban z Automobilklubu Wałbrzyskiego, który wraz z Robertem Wiśniewskim (AMK Gliwice) w Oplu Asconie zakończyli rywalizację pierwszego dnia, tracąc do liderów wyścigu Kuchara i Dymurskiego 18 minut i 5 sekund. Sobotni zwycięzcy trasę przejechali w czasie 44 minut i 16 sekund. Późniejszy lider klasyfikacji generalnej Francuz Bryan Bouffier przegrał z Kucharem o 1,9 sekundy.

Drugiego dnia pierwsza dwójka zamieniła się miejscami, ale ze względu na lepszy czas tego dnia Francuza od Kuchara o ponad 5 sekund, to Bouffie zwyciężył w klasyfikacji generalnej XXIV Rajdu Karkonoskiego.