Środa, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 2511
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Bubliczki w WOK–u

Niedziela, 29 września 2019, 11:15
Aktualizacja: Poniedziałek, 30 września 2019, 8:46
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Bubliczki w WOK–u
Fot. Robert Bajek
W Sali Koncertowej na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu odbył się wczoraj koncert zespołu "Bubliczki", zorganizowany przez Wałbrzyski Ośrodek Kultury.

Siedmioosobowy zespół "Bubliczki" został założony w 2007 roku, a inicjatorem jego powstania był Mateusz Czarnowski. Oprócz Mateusza Czarnowskiego w skład zespołu wchodzą: Michał Czarnowski, Marek Kubiszyn, Krzysztof Kowalczyk, Fabian Kubiszyn, Artur Pacak i Piotr Bruski. Swoje piosenki śpiewają po polsku i po kaszubsku. Rok po rozpoczęciu działalności przyszedł pierwszy sukces w postaci II nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Folkowej "Mikołajki Folkowe".

W jego wyjątkowo dynamicznej i ekspresyjnej muzyce przewijają się motywy cygańskie, tureckie, węgierskie, rumuńskie, bałkańskie i żydowskie. Zespół ma na swoim koncie trzy albumy, a obecnie pracuje nad materiałem do czwartego albumu studyjnego. Za album "Trubalkan" otrzymał III nagrodę Folkowego Fonogramu Roku. Oprócz licznych koncertów w Polsce zespół koncertował w Norwegii, Izraelu, Szwajcarii, Austrii, Niemczech, Belgii, Francji, Holandii i na Litwie.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group