Środa, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 2006
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„BUDOPOL” S.A. podaje powody rezygnacji z budowy Aqua Zdroju

Wiadomości: Kraj
Środa, 12 września 2012, 12:04
Aktualizacja: Czwartek, 13 września 2012, 10:03
Autor: opr.red.
Fot. red.
Przedsiębiorstwo „BUDOPOL” S.A. wydało komunikat prasowy w sprawie odstąpienia od umowy dotyczącej budowy Centrum Turystyczno – Sportowego „AQUA–ZDRÓJ”.Poniżej prezentujemy jego treść

Przedsiębiorstwa Budowlano – Usługowe „BUDOPOL” S.A. z siedzibą w Bydgoszczy w sprawie odstąpienia od Umowy nr 7/2010 z 29 czerwca 2010 roku dotyczącej budowy Centrum Turystyczno – Sportowego „AQUA-ZDRÓJ” przy ul. Ratuszowej w Wałbrzychu:

1. Przedsiębiorstwo Budowlano – Usługowe „BUDOPOL” S.A. z siedzibą w Bydgoszczy ubolewa nad brakiem możliwości dalszej realizacji inwestycji.

2. Przeszkodą dla dalszej realizacji robót budowlanych jest brak gwarancji zapłaty wynagrodzenia należnego Wykonawcy.

3. Podmiotem odpowiedzialnym za udzielenie gwarancji zapłaty jest Zamawiający, co jest jego prawnym obowiązkiem, określonym w art. 6491 § 1 Kodeksu Cywilnego.

4. W świetle powszechnie dostępnych informacji o trudnej sytuacji finansowej Miasta Wałbrzycha i jego spółek, udzielenie Wykonawcy gwarancji zapłaty jest koniecznym warunkiem kontynuowania robót.

5. Brak gwarancji zapłaty upoważnia Wykonawcę do odstąpienia od Umowy w obronie interesów finansowych nie tylko swoich, ale również podwykonawców robót.

6.Jedną z przyczyn, dla których Wykonawca skorzystał z prawa do odstąpienia od Umowy, było złamanie przez Zamawiającego zapisów ugody zawartej przed Sądem Rejonowym w Wałbrzychu w dniu 31 stycznia 2012 r., w odniesieniu do kar umownych, których naliczanie zostało przez Sąd zawieszone.

Wiceprezes Zarządu - Krzysztof Bebyn
Prezes Zarządu - Marek Jarociński Powrót

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz

~ 12-09-2012 12:29
cyrk na kołach
~mieszkaniecW 12-09-2012 13:38
Teraz już wiadomo dlaczego kilka tygodni wcześniej rezygnację ze stanowiska złożył skarbnik Miasta, który notabene był wcześniej prezesem Aqua Zdrój. Ubolewam nad losem małych firm budowlanych z Wałbrzycha, które były podwykonawcami. Co do przyszłości Wałbrzyskiego Aqua Parku, to jest ona raczej marna. Oby tylko nie skończyło się to tak jak obwodnica Wałbrzycha. Widać inwestycja przerosła nawet naszego obecnego super menagera Doktor S. Troszkę jednak dziwi fakt, iż przy rozbudowie \"jego oczka w głowie\", czyli szpitala, nie ma żadnych problemów ?!
~mądrala 12-09-2012 13:39
I mają całkowitą rację. Jedna porządna firma, która nie upadnie przez powaloną politykę miasta i całego kraju. Lepiej wcześniej się wycofać niż potem zbankrutować i pozbawić pracy kolejne osoby. Niech się teraz rząd wałbrzyski zastawowi nad sytuacją. Powodzenia
~zyga 12-09-2012 13:57
U bankruta nikt nie będzie pracował,proste jak rogalik.A swoją drogą 10 srok za ogon nie da się utrzymać.Dziwne,że miasto wcześniej nie dało takich gwarancji a może nikt ich wcześniej nie żądał?
~ 12-09-2012 14:02
i wszystko jasne odrazu wiedzialem, ze Budopol nie zrezygnowal o tak sobie to jest Firma ktora tez ma zobowiazania ZUS< Skarbowy i nikt nie bedzie pytal czy dostali piniadze za prace czy nie placic trzeba.
~Pierre Dolle 12-09-2012 14:41
no no no,..... a juz planowano huczne OTWARCIE.
~Wałbrzyszanin 12-09-2012 15:15
A czytania ze zrozumieniem to uczyli w szkole. Przecież wyraźnie napisane że, chodzi o wyegzekwowanie kar umownych za nie dotrzymanie warunków umowy. Teraz firma budopol próbuje odwrócić kota ogonem. To nie jest pan franek malujący nam ściany w domu. Jak nie przyjdzie dwa dni do pracy to się cieszymy że, przyszedł na trzeci. Jest umowa i trzeba jej przestrzegać. Firma z czymś tam zawiniła i musiała zapłacić karę która, przez sąd rejonowy wstrzymana. Widocznie miasto domagało się tych pieniędzy więc lepiej ogłosić upadłość niż oddać kasę. A ci nie wiedzą o czym czytają ale najwięcej mają do powiedzenia.
~pipa 12-09-2012 15:22
ech pseudo wałbrzyszanie nie znacie spraw a wypowiadacie się by dokopać panu S. byle tylko się nie udało. Wychodzi z was polactwo w najgorszym wydaniu. A może budopol ucieka bo w wynagrodzeniu na które oczekuje jest już kara za niedotrzymanie terminu, może zarządowi Budopolu już wiadomo że budowa się nie skompensuje. Pozdrawiam malkontentów
~pipa 12-09-2012 15:25
ech pseudo wałbrzyszanie nie znacie spraw a wypowiadacie się by dokopać panu S. byle tylko się nie udało. Wychodzi z was polactwo w najgorszym wydaniu. A może budopol ucieka bo w wynagrodzeniu na które oczekuje jest już kara za niedotrzymanie terminu, może zarządowi Budopolu już wiadomo że budowa się nie skompensuje. Pozdrawiam malkontentów
~zyga 12-09-2012 16:29
Ty CZYTAJĄCY ZE ZROZUMIENIEM Wałbrzyszaninie,gdzie wyczytałeś,że firma Budopol ogłosiła upadłość?.W artykule jest napisane,że odstąpiła od umowy a to nie jest jednoznaczne.Upadłość ogłosiła jedna z firm pracujących w jeszcze większym szambie pt.Stara Kopalnia.
~ 12-09-2012 17:22
oczywiscie nie wywiazala sie ponosi kare, ale to nie jest dobrze bo obawiam sie, ze nikt nie bedzie chcial tego dokonczyc. Jedyna nadzieja, ze maja spotkanie i sie dogadaja.
~do~pipa 12-09-2012 17:40
Tak sobie mów. Wszystko jasne brak Gwarancji. A ty ~pipa czytać ze zrozumieniem naucz się 1. Przedsiębiorstwo Budowlano – Usługowe „BUDOPOL” S.A. z siedzibą w Bydgoszczy ubolewa nad brakiem możliwości dalszej realizacji inwestycji. 2. Przeszkodą dla dalszej realizacji robót budowlanych jest brak gwarancji zapłaty wynagrodzenia należnego Wykonawcy. 3. Podmiotem odpowiedzialnym za udzielenie gwarancji zapłaty jest Zamawiający, co jest jego prawnym obowiązkiem, określonym w art. 6491 § 1 Kodeksu Cywilnego. 4. W świetle powszechnie dostępnych informacji o trudnej sytuacji finansowej Miasta Wałbrzycha i jego spółek, udzielenie Wykonawcy gwarancji zapłaty jest koniecznym warunkiem kontynuowania robót. 5. Brak gwarancji zapłaty upoważnia Wykonawcę do odstąpienia od Umowy w obronie interesów
~ole 12-09-2012 19:12
Po pierwsze kasa na Aqua Zdrój jest zabezpieczona, mało tego Unia Europejska nie pozwoliła by na coś takiego, Aqua Zdrój finansowana przez Unie. Tutaj wszyscy sobie zdają sprawę sam prezydent, radni oraz skarbnik.
~jedrula 12-09-2012 20:16
I stalo sie to co mozna bylo przewidziec juz od samego prawie poczatku tej wielce oslawionej inwestycji. Jak nie widomo o co chodzi to zawsze chodzi o kasiorke !! Jak sie nie ma miedzi to sie na d.... siedzi. Ja wiem jedno w Walbrzychu kasy brakuje i powoli wszystko sie wyklaruje , ale oczwiscie wszystko wyjani wam na spotkaniach Pan dr. Roman - powie ze wszystko jest OK. Tylko to sa chwilowe utrudnienia , ale on swoimi wtyczkami zalatwi . I kasiorke znajdzie , ponownie naklamie naobiecuje i kasiorke skombinuje . Zaciagniemy kolejny kredyt i Walbrzych zostanie wystawony na ALLEGRO, Juz obecnie nasze rejestracje odczytuja w calej Polsce DB- czytaj DOLINA BIEDOTY !!
~Piwosz budowlany 12-09-2012 20:30
Jest jeszcze szansa, że się dogadają ale winę ponosi miasto. Władze wymagają od budopolu nierealnych terminów ukończenia budowy. Jeśli teraz się nie dogadają, miasto finansowo straci na tym podwójnie. Miejmy nadzieję, że Romek S. ma tego świadomość. Pozdrawiam wszystkich piwoszy.
~asia 12-09-2012 20:52
Wodzu, wracaj z urlopu!
~pracuś 12-09-2012 20:57
BUDOPOL ma racje, szkoda tylko że pracujący tam znowu dostaną w d..... już drugi raz. Ciekawe, że dalej na naszym terenie ( w Szczawnie Zdroju) działają firmy dzięki którym pierwszy raz nie zostały dotrzymane terminy. Sławiński i Lis zmienili tylko nazwę - sprzedali SILS jakiemuś ukraińcowi i otworzyli 4 nowe spółki żeby znowu miał kto na nich pracować, a frajerzy wałbrzyszanie i włodarze Szczawna dają im pracę. A wystarczyłoby tylko poczytać w internecie na temat firmy i jej właścicieli i dokonać dobrego wyboru. Chyba że ktoś na tym też korzysta - przecież ma się białych murzynów !!! Budopol mógł to skończyć i obiekt mógłby przynosić zyski, a tak będzie marniał i czekał kiedy go wreszcie wałbrzyscy złomiarze rozkradną.
~księgowy 12-09-2012 21:07
Unia to, unia tamto.Unia nic nie pomoże, bo unię ostatnio wszyscy mają gdzieś skoro okazuje się bankrutem. Skoro były jakieś niesprawiedliwe kary umowne, to jak znam praktykę budowlaną, wykonawca miał już pewnie dość inspektorów budowlanych którzy są w większości tzw. leśnymi dziadkami z uprawnieniami wydanymi z komuny i patrzą jakby tylko komuś dokopać, o urzędnikach od budownictwa nie będę wspominał bo forum mogą czytać dzieci. Tak niestety się skończą wszystkie wydatki gminne co pokazuje kolejną zapaść gospodarki centralnie sterowanej gdzie bajońskie sumy idą w błoto. Gdyby aqua park był inwestycją z widokami na zwrot kasy w nią włożonych to każdy bank z radością udzielił by kredytu, jednak to jest konsumpcja i to bezmyślna , a na konsumpcję nikt nie wyłoży większej kasy na kredyt.
~poszkodowany 12-09-2012 21:21
Ole chyba nie masz dobrych informacji co do zabezpieczenia finansowego prac i wypłat za prace. Może kasa gdzieś na to jest tylko nie wiadomo gdzie. Zapytaj pracujących jeszcze przed BUDOPOLEM czy dostali wszystkie pieniądze za wykonaną pracę. Nie dostali a AQUA ZDRÓJ ma wykonaną pracę za którą nikt do tej pory nie zapłacił i gdzie jest ta kasa? Może ty OLE mi to powiesz bo bym chętnie wreszcie chciał dostać swoje pieniądze i zapłacić podatki jak bozia przykazał!!!
~Ja334 12-09-2012 23:25
Jak można sp... inwestycje która jest dofinansowana z funduszy zewnetrznych ???(unia) Kto opracowywal budzet i harmonogram!! Chyba tylko w Polsce jest to mozliwe!!! Za to dofinansowanie z UE dla Pana doktorka zawsze zaklepywal UM!Zawsze mial plecy kosztem innych szpitali ! Kto go wybral!!!
~Zawas 13-09-2012 8:00
No dobra madrale; Walbrzych byl kiedys rozwijajacym sie miastem z dalszymi perspektywami i co sie nagle stalo? kto zniszczyl nasze miasto? czy trzeba Wam przypominac? gdzie sa ci pseudozwiazkowcy,ktorzy do tego doprowadzili? a miala byc duga Japonia. Z pustego i Salomon nie naleje.
~Buda 13-09-2012 9:03
Bodopol ucieka z budowy bo nie chce płacić kar za niedotrzymanie terminów. Urząd ma w plecy termin realizacji bo musi zorganizować nowy przetarg . I taka ot zabawa w kotka i myszkę . Jakie prawo takie możliwości .
~do ~Ja334 13-09-2012 9:37
lemingi :)
~księgowy 13-09-2012 9:46
Akurat przy Akwaparku związkowcy nie maczali palców. Akwapark położyło centralne sterowanie jak każdą inwestycję publiczną, bo samorząd i państwo wtrynia się w przedsięwzięcie które powinnio być w 100% prywatne. Powtórzę raz jeszcze że każde przedsięwzięcie publiczne jest od strony ekonomicznej zawsze na minusie który kompensuje każdy z nas zmniejszoną jakością życia na codzień, bo samorząd się zajmuje sprawami mało istotnymi zamiast tym do czego jest zobligowany, np. naprawą dróg czy pilnowaniem porządku i bezpieczeństwa.
~zmieszany 6-02-2013 10:39
aa
~nierozliczony 9-02-2013 21:18
Wg mnie Budopol tylko szukał dziury w całym licząc na łatwy zysk a w Bydgoszczy na Szpitalu Dziecięcym jest niewypłacalny podwykonawcom i lada dzień ogłosi chyba upadłość

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group