• Wtorek, 22 stycznia 2019
  • Godz. 18:25
  • Imieniny: Anastazego, Doriana, Wincentego
  • Czytających: 3481
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Budowa nowych mieszkań. Dlaczego na Podzamczu?

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 14 lipca 2018, 8:38
Aktualizacja: 10:48
Autor: red.
archiwum
Fot. red.
Mieszkańcy naszego miasta pytają dlaczego nowe mieszkania powstają na Podzamczu a nie w innych dzielnicach? Prezydent Szełemej wyjaśnia te kwestie.

Wiele zastrzeżeń wśród mieszkańców starszych dzielnic naszego miasta budzi fakt, że nowe mieszkania powstają właśnie na Podzamczu. Pojawiają się często pytania dlaczego tam, a nie w innych, szczególnie w tych starszych dzielnicach. Sporo osób uważa, że to przyczynia się do wyludniania, pewnego wymierania i powolnej degradacji starszych dzielnic. Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej wskazuje główne powody takiej lokalizacji.

Należy zacząć od tego, że nowe mieszkania nie powstają tylko i wyłącznie na Podzamczu, ale również w starszych dzielnicach, na przykład na Sobięcinie przy ul. 1-go Maja, Białym Kamieniu przy ul. Wiejskiej czy Nowym Mieście na Paderewskiego i Staszica. Jednak rzeczywiście większość nowych mieszkań jest zlokalizowana na Podzamczu - przy ul. Jana Pawła II, gdzie w czterech budynkach oddano łącznie 120 mieszkań i przy ul. Husarskiej, gdzie do użytku oddano 72 mieszkania znajdujące się w dwóch blokach, a niebawem zostanie ukończone i zasiedlone 215 mieszkań w pięciu blokach, które powstają w ramach programu "Mieszkanie Plus".

Ta lokalizacja wynika głównie z przyczyn ekonomicznych, ponieważ koszt budowy budynku na przykład na Nowym Mieście jest o 20-30 procent wyższy niż koszt takiego samego budynku wybudowanego na Podzamczu. Wynika to z terenu, a dokładnie ze szkód górniczych, które obejmują większość starszych dzielnic Wałbrzycha, natomiast nie występują na Podzamczu. Bloki stawiane obecnie na Podzamczu są w całości finansowane przez BGK Nieruchomości S. A., który nie zdecyduje się na finansowanie budowy w lokalizacji, gdzie realizacja projektu będzie droższa, mając możliwość sfinansowania budowy analogicznych budynków w innej lokalizacji, nie generującej większych kosztów budowy.

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~Olo 14-07-2018 12:07
Na ul.Listopada wyburzyli rudery .w to miejsce powinni wybudowac nowe domy a co zrobili? Nasadzili drzew!! Poniosla fantazja urzédasòw
~Zenuś 14-07-2018 17:59
Cieszcie sie ,ze prazydentem miasta jest Roman jakby dalej był Pan colgate nawet nowych altanek na działkach nie byłoby..... ;-)
~Man 14-07-2018 19:24
Dokładnie koło viktori jest dość dużo pola do budowania wysokich budynków ... ul. Dojazdowa czy skarrzyska...
~ 14-07-2018 19:32
Durnie, tam są szkody górnicze. Nikt nic nie wybuduje na Listopada
~ 14-07-2018 22:28
a kto im każe robić blokowiska i wieżowce! czy nie można ludziom postawić parterowych budynków? lub zabudowy szeregowej?
~wyzwalacz 15-07-2018 11:58
Zasadnicze pytanie: Dlaczego podtrzymywana jest bieda mieszkańców przez co nie mogą się oni bogacić i samodzielnie budować własnych domów? Czy naprawdę chodzi o chodowlę taniej trzody roboczej i bogacenie się kilku osób na stołkach stojących za tymi budowami?
idler73 15-07-2018 16:49
@wyzwalacz, bardzo dobre pytanie. Komu zależy na tym, żeby ludzie się nie bogacili ? Odpowiedź jest prosta. Im człowiek biedniejszy, im krócej trzymany na smyczy, tym mniej ma żądań. Jego potrzeby, ograniczają się do absolutnego minimum, a jak dostanie ochłap (500+, 300+, trumna+, czy co tam jeszcze), będzie zadowolony i będzie chwalił władzę i proboszcza. Jeżeli człowiek się bogaci, buduje dom, kupuje porządne auto, kształci dzieci, a one, niezależnie od wychowania, zaczynają myśleć samodzielnie, a to faszystowskiemu kato-klerowi, czy faszystowskiej kato-prawicy, jest absolutnie nie na rękę. Dlaczego ? Ponieważ obywatel/parafianin, ma być absolutnie podporządkowany. Nie wiem, czy czytałeś książka Georga Orwella "1984", jeśli nie - polecam.
~George 15-07-2018 20:12
Wpis powyżej "idler73" to jakieś nieporozumienie - stek obraźliwych słów! To jakiś chyba frustrat! To jakiś bełkot i skrót stereotypów: tak jakby powiedzieć, że każdy Polak to pijak, nierób, "kato-prawicowiec" itd. To jakaś kompletna bzdura! Co to w ogóle ma wspólnego z tym tematem? Gdyby rządzili nadal POprzednicy to nawet środków na budowę takich mieszkań by pewnie nie było.
~George 15-07-2018 20:16
Wpis powyżej "idler73" to jakieś nieporozumienie - stek obraźliwych słów! To jakiś chyba frustrat! To jakiś bełkot i skrót stereotypów: tak jakby powiedzieć, że każdy Polak to pijak, nierób, "kato-prawicowiec" itd. To jakaś kompletna bzdura! Co to w ogóle ma wspólnego z tym tematem? Gdyby rządzili nadal POprzednicy to nawet środków na budowę takich mieszkań by pewnie nie było.
~Olo 15-07-2018 21:26
Do pana (durnie) mimo szkod górniczych zaden budynek naListopada siè nie zawalil a majà b.duzo lat ,nawet sto i wiécej
~Lider dobrze napisał 15-07-2018 22:05
Dobrze on napisał. dali ochłapy 500 plus żeby ludzie nie pracowali, żeby się nie realizowali, żeby mieli w tyłku naukę i pracę. Jak nie będą wykształceni to będzie można im wmawiać katOloPiSmalskie teorie. Wykształcony wie pewne rzeczy, wykształcony realizuje się społecznie i zawodowo, później potrafi myśleć i jest samodzielny, a tacy z 500 plus to będą ludzie ułomni społecznie, zero samorealizacji, zero wymagań bo każdy będzie miał równo 500 plus.
~Lider dobrze napisał 15-07-2018 22:12
Hoduje się ułomne społeczeństwo, pokolenie, dając im tylko 500 plus, uczy się ich niepracowania, poszerzania wiedzy, uczy się ich olewatorskiego życia bo i tak dostaną 500 plus. Później tacy nie będą mieli wyższych potrzeb, nie będą nauczeni pracy i nauki, łatwo ich zmanipulują i zakneblują. Nie wyzwoli się u nich chęć posiadania czegoś więcej, bo wszyscy będą mieli równo, nie będą wiedzieli że można się realizować i mieć więcej.
~Hanna 16-07-2018 9:03
To wychodzi na to że wałbrzyska platfusiarnia budująca mieszkania plus jest z PISiakami w jednej ,,Loży dobrej zmiany". A jak wiadomo slogany mają zawsze odwrotne znaczenie. Te cwaniaki u władzy wykorzystują najprymitywniejszy instynkt czyli ,,daj,daj, daj".
~psy szczekają karawana... 16-07-2018 11:53
dynamic.chello.pl to idiota, który zmienia nicki i pluje na PISiorków. Co? Psychiatra nie pomógł? Drugim chorym z nienawiści uPOśledzonym człowieczkiem jest idler73. Co złe to PIS. Jak rządziła PO to było cacy:) Co tam przekręty, złodziejstwo i afery. Kiedy rządziła platfusiarnia społeczeństwo było biedniejsze, wykształcenie na takim samym poziomie jak teraz. No ale trzeba szczekać, kwiczeć bo świnie zostały oderwane od koryta. Nieważne, że temat tego artykułu dotyczy mieszkań. Trzeba piszczeć, wyć i pluć na PIS, to nic, że Wałbrzych to bastion PO, trzeba zagryźć PISiorów bo tak podpowiada chory łeb:)
~Obserwatorzy 16-07-2018 13:26
Obserwuję komentarze i Lider z tym drugim trafili w sedno, widać to po oburzeniu obrońców PiSu.
~wyzwalacz 16-07-2018 14:13
Pełna zgoda z Idlerem, ale proszę zauważyć to POwska władza buduje do spółki z PISem bieda-plusy.Szełemej jest z PO a jest niesłychanie dumny z tej budowy.I co? PiS=PO?
~Edek 30-07-2018 21:41
No tak, bo tylko patologia bierze 500+,tylko ciekawe czemu ci z POpaprańcow i innych lewaków też biorą kasę!Patologia?!Większość z Was cìołki,wyjechało ze swoimi ciężarnymi babami za granicę żeby tam dostać forsę na bachory lub płodzicie tam dzieciaki i nikt tam nie mówi o patologii a kasa leci.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group