Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 3696
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Budują nartorolkostradę

Piątek, 5 stycznia 2018, 8:45
Aktualizacja: 10:17
Autor: Piotr Skomorokiewicz
REGION, Czarny Bór: Budują nartorolkostradę
Fot. Piotr Skomorokiewicz
Na stadionie sportowym w Czarnym Borze trwają prace w ramach realizacji zadania „Modernizacja tras narciarskich i nartorolkowych na stadionie sportowym w Czarnym Borze”.

Niespełna dwa miesiące temu, 16 listopada 2017 roku, w biurze poselskim posła na Sejm RP Michała Dworczyka, obecnie szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów podpisana została umowa na modernizację infrastruktury narciarskiej w Czarnym Borze. Obecnie na terenie stadionu prace prowadzi wykonawca inwestycji firma Budosprzęt-Wałbrzych Sp. z o.o. z siedzibą w Wałbrzychu.
- Plac budowy został przekazany wykonawcy w połowie listopada po podpisaniu umowy i wtedy też rozpoczęły się prace. Obecnie trwają roboty ziemne. Dotychczasowa wycinka drzew była związana z porządkowaniem lasu komunalnego, usunięciem wiatrołomów, suchych drzew i stwarzających zagrożenie. Prace nad nartorolkostradą przebiegają bez zakłóceń. Jeśli chodzi o poszczególne etapy prac to inwestycja nie jest na takie podzielona, jest to inwestycja ciągła – mówi Michalina Baran, inspektor ds. kontaktu z mediami w Urzędzie Gminy w Czarnym Borze.

Już za kilka miesięcy z trasy powinni skorzystać zawodnicy. Planowany termin zakończenia robót to maj 2018. Jak przekazała nam Michalina Baran, warunki atmosferyczne są sprzyjające i nie powinny powodować opóźnienia w pracach.

W ramach inwestycji powstanie obiekt całoroczny, z trasami o długość ponad 3 km. Zadanie przewiduje również budowę tunelu, dwóch zbiorników wodnych, systemu naśnieżania tras narciarskich oraz zagospodarowanie terenu w okolicy stadionu i Góry Parkowej poprzez budowę infrastruktury rekreacyjno-wypoczynkowej. Całkowita wartość inwestycji to ponad 2 mln 950 tys. zł. Prawie 1 mln 117 tys. zł. Pochodzi z dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej – edycja 2017.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group