Poniedziałek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 3251
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Budynek przy Limanowskiego 11 zostanie wyburzony?

Wtorek, 6 grudnia 2016, 8:23
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Budynek przy Limanowskiego 11 zostanie wyburzony?
Fot. Robert Bajek
Prawdopodobnie wiosną przyszłego roku budynek przy ul. Limanowskiego 11 zostanie wyburzony.

W obiekcie mieści się siedziba wałbrzyskiego oddziału Federacji Konsumentów, Związku Nauczycielstwa Polskiego i Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty i Wychowania Ziemi Wałbrzyskiej, a także w niektórych pomieszczeniach prowadzone są prywatne usługi. Obiekt wymaga dużych nakładów finansowych na remont. Na razie w tej kwestii nie zapadły jeszcze ostateczne decyzje, również te dotyczące nowej lokalizacji związków mających obecnie siedziby przy Limanowskiego 11, ale w centrum miasta gmina posiada kilka obiektów, w których takowe związki mogłyby znaleźć miejsce.

To nie jedyne przenosiny, jakie czekają instytucje w nadchodzących miesiącach. Niedawno informowaliśmy o zakupionej przez Gminę Wałbrzych zabytkowej kamienicy "Pod Kotwicą" znajdującej się pod adresem Rynek 23, gdzie w przyszłym roku swoje miejsce znajdzie obsługa systemu Inteligentnego Transportu Drogowego, biuro dyżurnego Straży Miejskiej oraz centrum monitoringu, a także centrum zarządzania kryzysowego.

Swoją siedzibę w przyszłym roku zmieni również MOPS, który zostanie przeniesiony z ulicy Beethovena do obiektu mieszczącego się w centrum miasta przy ul. Kilińskiego. W budynku po byłej prokuraturze trwają obecnie intensywne roboty adaptacyjne, które mają się zakończyć w marcu 2017 roku.

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group