Jedlina-Zdrój: Bule zdominowały Jedlinę–Zdrój

Poniedziałek, 24 maja 2010, 19:48
Aktualizacja: 19:48
W petanque nie liczy się siła tylko precyzja
Przez dwa dni Jedlina–Zdrój gościła międzynarodowe ekipy biorące udział w turniejach petanque.

Pierwszego dnia rozegrany został Centrope Cup 2010, czyli Międzynarodowy Turniej Petanque. Na starcie zobaczyliśmy 71 ekip z Polski, Czech, Węgier, Słowacji, Austrii. Ostatecznie zwycięstwo przypadło gościom z Czech w składzie Radek Netuail, Michal Habasko, Jiri Korea junior oraz Jiri Korea senior. Na drugim miejscu uplasowała się Polska II w składzie: Tomasz Lipczyński, Dominik Pilarski, Arkadiusz Sosiński. Na 3. pozycji zawody ukończyła Polska 18, którą reprezentowali: Andrzej Śliż, Jędrzej Śliż i Szymon Kubiesa. Na 4. miejscu zakończyli start zawodnicy Polski 21 (Zdzisław Cilindź, Henryk Kodeniec i Ryszard Kowalski).

Następnego dnia bularze rywalizowali w ramach Międzynarodowego Turnieju o Puchar Burmistrza Jedliny-Zdroju. Tym razem wystartowało 58 zespołów. I znów wygrał zespół zagraniczny. Triumfowali Ukraińcy – Sokolici - w składzie: Juraj Valent i Vladimir Michalka. 2. lokatę wywalczyła Jedlina Nova, czyli Kamil Orpel i Sergiusz Gądek. Najniższy stopień podium zajęli zawodnicy drużyny 4PiEr (Wioletta Śliż, Joanna Kastelik).