Sobota, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 3296
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Mieroszów: Burmistrz Marcin Raczyński mówi o swoich dokonaniach i niezrozumiałych dla niego działaniach opozycji

Czwartek, 21 grudnia 2017, 14:53
Aktualizacja: 14:59
Autor: red
REGION, Mieroszów: Burmistrz Marcin Raczyński mówi o swoich dokonaniach i niezrozumiałych dla niego działaniach opozycji
Fot. Gmina Mieroszów/facebook
Zdaniem burmistrza Mieroszowa Marcina Raczyńskiego, opozycja chce zablokować kolejną flagową inwestycję. O tym wszystkim burmistrz pisze na swoim blogu: "Subiektywnym okiem Raczyńskiego".

"Zaraz po Świętach Bożego Narodzenia radni Rady Miejskiej będą głosować nad przyjęciem budżetu naszej gminy na rok 2018. Zaprojektowany przeze mnie budżet jest budżetem zdecydowanie stawiającym na kontynuację rozwoju naszej gminy.

Jednakże ambitne i odważne założenia budżetu na rok 2018 po raz kolejny nie przypadają do gustu radnym opozycyjnym. Oczywiście będzie się tak działo zawsze, gdy owi radni będą spoglądać na budżet przez pryzmat niechęci do burmistrza - nie zaś przez pryzmat potrzeb mieszkańców. Zanim jednak rozwinę ten temat kilka słów o tym co udało się zrobić do tej pory.

Co już udało się zrobić

Wraz z moimi współpracownikami realizujemy zadania, które wypełniają moje obietnice wyborcze z roku 2014. Remonty dróg wykonane w Mieroszowie, Unisławiu Śląskim i Sokołowsku są faktem. Remont infrastruktury wodociągowej spowodował ogromną poprawę jakości życia mieszkańców Kowalowej, gdzie od dziesiątek lat mieszkańcy mieli zbyt słabe ciśnienie wody w kranach - teraz problem ten zupełnie zniknął. Rozpoczęliśmy poprawę jakości infrastruktury sportowej. Jesteśmy w trakcie remontu Szkoły Podstawowej w Mieroszowie za kwotę ponad 2,5 miliona zł. Wyremontowaliśmy bibliotekę miejską w Mieroszowie udostępniając jej zasoby również osobom niepełnosprawnym. Zwiększyliśmy atrakcyjność Mieroszowskiego Centrum Kultury poprzez budowę sali prób i studia nagrań, do którego już teraz ustawia się kolejka chętnych do nagrania płyty. Na wszystkie te zadania pozyskaliśmy zewnętrzne dofinansowanie w wysokości 85%. Do Mieroszowa wrócił rewir policji. Uruchomiono połączenie autobusowe Wałbrzych - Mieroszów - Mezimesti. Wiosną 2018 roku nastąpi historyczna reaktywacja linii kolejowej nr 291 na trasie Wałbrzych - Mieroszów i dalej do czeskiej miejscowości Adrspach.

Na terenie naszej gminy pojawiły się nowe imprezy sportowe związane z kolarstwem górskim. W przyszłym roku będziemy organizować ogólnopolską imprezę w biathlonie letnim. Tworzymy Mieroszowską Akademię Piłkarską jako dopełnienie funkcjonowania klubu TKS Biały Orzeł. Zwiększyliśmy ofertę kulturalną MCK a także jakość przygotowywanych wydarzeń. W sposób doniosły wraz z żołnierzami 10. BKPanc obchodzimy najważniejsze święta narodowe.

Oprócz tego promujemy nasze walory turystyczne w przestrzeni internetowej. Portal gorysuche.pl odwiedzają tysiące internautów. Ruch turystyczny znacznie się zwiększył o czym mówi wielu przedsiębiorców z tej branży. Niebawem nastąpi pierwsze wydanie papierowe czasopisma Góry Suche.

To jedynie telegraficzny skrót tego co już udało się zrobić. Szerzej o podsumowaniu 3 lat pracy mojej i moich współpracowników dowiedzą się Państwo w papierowym wydaniu Głosu Mieroszowa.

Blokada jednej z flagowych obietnic wyborczych

Jak Państwo wiedzą dużym sukcesem było skomunikowanie wszystkich sołectw transportem wewnętrznym. W latach 2015 i 2016 był on mocno wykorzystywany zarówno przez turystów jak i naszych mieszkańców. Wykluczenie społeczne polegające na braku transportu publicznego w połowie naszych sołectw zostało zlikwidowane. Była to jednocześnie jedna z moich flagowych obietnic wyborczych. Jednak opozycyjni radni Rady Miejskiej działając wbrew mieszkańcom wyrzucili transport z budżetu na rok 2017.

Co planujemy w roku 2018

Budżet na rok 2018 przewiduje przywrócenie transportu publicznego, remonty kolejnych ulic w Mieroszowie, remont drogi gminnej w Golińsku, remont bieżni lekkoatletycznej oraz bieżni do skoku w dal na boisku sportowym w Mieroszowie, remont elewacji budynku MCK przy ul. Sportowej, przygotowanie dokumentacji na wykonanie boiska wielofunkcyjnego przy szkole podstawowej w Sokołowsku, budowa trzech placów zabaw - w Mieroszowie, Golińsku i Sokołowsku, budowa siłowni zewnętrznej na skwerze przy ul. Żeromskiego, remont gminnych wielorodzinnych budynków mieszkalnych a także realizację wielu innych, mniejszych zadań mających poprawić jakość życia mieszkańców.

Budżet przewiduje również przygotowanie dokumentacji projektowej na budowę odkrytego basenu przy hali sportowej na ul. Hożej. To również jedna z moich flagowych obietnic wyborczych. I po raz kolejny radni opozycyjni mają obiekcje co do tej inwestycji.

Działanie radnych opozycyjnych

Niestety odnoszę wrażenie, że radni, którzy nieustannie głosują jedynie przez pryzmat niechęci do burmistrza, zupełnie zapomnieli po co zasiadają w Radzie Miejskiej. Donoszenie do CBA, Regionalnej Izby Obrachunkowej, wojewody czy marszałka województwa, zajmuje większość czasu i energii tych osób.

Gmina Mieroszów była zaniedbywana przez wiele lat. Na przywrócenie jej świetności z pewnością będzie potrzeba więcej czasu niż jedna kadencja. Moja propozycja rozwoju została zaakceptowana przez większość mieszkańców, którzy wyrazili to jednoznacznie podczas wyborów w roku 2014. Radni opozycyjni zupełnie tego nie szanują. Nie szanują tym samym mieszkańców naszej gminy.

Budżet na rok 2018 jest ambitny i będzie wymagał ode mnie i moich współpracowników ogromu pracy. Gmina Mieroszów musi mieć wyrazistą atrakcję turystyczną. Oprócz gór, szlaków turystycznych i rowerowych, taką atrakcją będzie odkryty basen.

Zupełną abstrakcją są dla mnie wypowiedzi radnej Justyny Pichowicz, która jako zarzut stawia mi chęć realizacji obietnic wyborczych, m.in. budowy basenu w Mieroszowie - wydawało mi się bowiem, że moim zadaniem jest właśnie realizacja jak największej ilości założeń mojego programu wyborczego. Czy też wypowiedź radnego Mariusza Liczbińskiego, który uważa, że umieszczenie budowy basenu w przyszłorocznym budżecie to pułapka na radnych opozycji - bo będą zmuszeni głosować na nie. Otóż pragnę poinformować, że wcale nie muszą szablonowo głosować przeciw. Mogą zagłosować zgodnie z wolą większości mieszkańców. Wola ta wyrażona została w roku 2014."

Źródło: "Subiektywnym okiem Raczyńskiego".

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group