Wtorek, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 4242
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Bursa dla uczniów powstanie w budynku przy ulicy Wysockiego

Środa, 25 lutego 2015, 7:16
Aktualizacja: 12:46
Autor: PAW
Wałbrzych: Bursa dla uczniów powstanie w budynku przy ulicy Wysockiego
Fot. red.
Jak informowaliśmy hala widowiskowo– sportowa przy ul. Wysockiego w Wałbrzychu poddawana jest termomodernizacji. Prezydent Roman Szełemej chce, by w obiekcie powstała bursa dla uczniów wałbrzyskich szkół.

W przetargu wyłoniono wykonawcę. Prace wykonuje konsorcjum firm z regionu. Wartość inwestycji to ponad 3 miliony 200 tys. zł. Zakres robót obejmuje termomodernizację budynku, prace remontowe w pomieszczeniach, zagospodarowanie terenu, wymianę instalacji.
- Ta hala była świadkiem gry mistrzowskich drużyn w koszykówkę, siatkówkę. Odbywały się tam również niezapomniane koncerty. Dla wielu wałbrzyszan to miejsce kultowe. Wałbrzych posiada teraz supernowoczesną halę w Aqua Zdroju, jednak zapotrzebowanie na obiekty sportowe jest w dalszym ciągu ogromne. Stąd decyzją o modernizacji dawnej hali OSiR-u - mówił niedawno prezydent Roman Szełemej.

Zakończenie inwestycji planowane jest na połowę kwietnia 2015 roku. Hala oczywiście nadal będzie wykorzystywana do organizacji imprez sportowych, ale okazuje się, że jest też nowy pomysł dotyczący zagospodarowania pozostałych pomieszczeń znajdujących się w budynku.
- Chcemy, by w pomieszczeniach, które kiedyś pełniły funkcję biurowych dla pracowników OSi-R-u, stworzyć bursę dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Liczymy, że taka bursa mogłaby służyć około 40 uczniom – tłumaczy prezydent Szełemej.

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group