Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 4061
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: "Być jak Ignacy"

Środa, 25 listopada 2020, 6:44
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: "Być jak Ignacy"
Fot. organizatorzy
Kółko fizyczne ze szkoły nr 28 w Wałbrzychu bierze udział w konkursie fizycznym "Być jak Ignacy".

Program „Być jak Ignacy” przeznaczony jest dla uczniów klas I-III oraz IV-VIII.

Organizatorzy przygotowali interaktywne scenariusze zajęć dotyczące każdego z tematów projektu. Dodatkowym wsparciem będą indywidualne filmy edukacyjne oraz instrukcje do przeprowadzenia eksperymentów i doświadczeń.

W tym roku akcja startuje pod hasłem „Nauka to przyszłość”. Program podzielony jest na 4 etapy, każdy jest poświęcony innemu zagadnieniu: energia, ekologia, transport przyszłości i świat wirtualny. Zachęca dzieci do zdobywania wiedzy w takich dziedzinach, jak energia, ekologia, transport oraz technologie przyszłości. Uczniowie poznają kolejnych czterech naukowców – Józefa Rotblata, Władysława Szafera, Ernesta Malinowskiego oraz Stefana Banacha.

Do zdobycia są nagrody pieniężne dla szkół i nauczycieli oraz nagrody rzeczowe dla uczniów, o wartości ponad 300 000 zł. Zwycięskie szkoły otrzymają również prestiżowy tytuł „Naukowej Szkoły Ignacego”, a najlepszy zespół otrzyma tytuł „Szkoły Roku”.

Więcej informacji na temat programu „Być jak Ignacy. Nauka to przyszłość” można znaleźć na stronie internetowej. Zachęcamy również do śledzenia aktualności na profilu projektu na Facebooku.

Źródło: Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group