Niedziela, 17 października
Imieniny: Małgorzaty, Wiktora
Czytających: 2983
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Był atak kibiców, czy go nie było?

Czwartek, 7 marca 2019, 9:21
Autor: red
Wałbrzych: Był atak kibiców, czy go nie było?
Fot. red
www.wiadomosci.wp.pl oraz kilka innych ogólnopolskich tytułów opisało sytuację, jaka rzekomo miała miejsce w dzielnicy Piaskowa Góra, a która w bardzo złym świetle stawia grupę kibiców wałbrzyskiego Górnika.

"Kibole związani z ruchami nacjonalistycznymi zablokowali rozdawanie jedzenia ubogim w Wałbrzychu. Organizatorzy akcji zostali obrzuceni butelkami i kamieniami oraz zwyzywani. Policja nikogo nie zatrzymała" - czytamy na www.wiadomosci.wp.pl.

Akcja "Jedzenie zamiast bomb" ("Food not bombs") została zorganizowana przez kilka osób, które zamierzały rozdać żywność osobom bezdomnym i potrzebującym. Z ich relacji wynika, że uniemożliwili im to kibice Górnika, których grupa złożona z kilkunastu osób, doprowadziła do sytuacji niejednoznacznej, aczkolwiek uniemożliwiającej aktywistom skuteczne działanie.
"Przegonili nas butelkami, kamieniami oraz okrzykami. Próbowaliśmy im wytłumacz że chcemy rozdać tylko jedzenie, ale usłyszeliśmy, że "zamiast pomagać menelom, powinniśmy wziąć się do nauki" - relacjonuje w rozmowie z Wirtualną Polską jeden z organizatorów.

Policja została zawiadomioma o tym fakcie i pojawiła się po kilku minutach, ale nikogo we wskazanym miejscu nie zastała. Na monitoringu również nie odnotowano zajścia, które miało by znamiona przestępstwa.

Twoja reakcja na artykuł?

6
24%
Cieszy
1
4%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
4%
Smuci
7
28%
Złości
10
40%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group