Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 3479
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: „Był sobie Andrzej, Andrzej, Andrzej…” w Teatrze Dramatycznym – bilety rozlosowane

Sobota, 18 grudnia 2010, 13:48
Aktualizacja: 13:49
Autor: red
Wałbrzych: „Był sobie Andrzej, Andrzej, Andrzej…” w Teatrze Dramatycznym – bilety rozlosowane
Fot. organizatorzy
Rozlosowaliśmy podwójną wejściówkę na niedzielny spektakl zatytułowany „Był sobie Andrzej, Andrzej, Andrzej…”.

„Był sobie Andrzej, Andrzej, Andrzej…” to spektakl, który jest próbą podjęcia w przestrzeni publicznej rozmowy na temat autorytetów, ich potrzeby, ich zawłaszczania i pauperyzowania się.

Autor Paweł Demirski pisze o przestawieniu:

"Przysłowie mówi, że o gustach się nie dyskutuje. My chcemy dyskutować właśnie o guście a co za tym idzie o polskiej kulturze. Chcemy skonfrontować przeszłość ze współczesnością, mity dotyczące polskiej kultury z postulatami nowych twórców. Poszukać odpowiedzi co właściwie znaczy dobry gust? W jaki sposób się kształtuje. Czy nie dyskutujemy o guście bo jesteśmy społeczeństwem pluralistycznym, czy może dlatego, że nie ma o czym dyskutować bo wiemy że dobry gust jest tylko jeden? „Był sobie Andrzej…” będzie spektaklem o legendach polskiej kultury, o polskim teatrze, o narracjach tworzonych przez artystów do opisania polskiego społeczeństwa, wreszcie próbą odpowiedzi na pytanie o relacje pomiędzy twórcą a widzem.

tekst - Paweł Demirski

reżyseria - Monika Strzępka

scenografia - Michał Korchowiec

muzyka - Jan Suświłło

występują: Małgorzata Białek, Agnieszka Kwietniewska, Sabina Tumidalska /gościnnie, Mirosława Żak, Daniel Chryc, Włodzimierz Dyła /gościnnie, Jerzy Gronowski /gościnnie, Rafał Kosowski, Sebastian Stankiewicz /gościnnie, Ryszard Węgrzyn

Wśród osób, które wzięły udział w naszym konkursie sms-owym, rozlosowaliśmy podwójną wejściówkę. Wystarczyło prawidłowo odpowiedzieć na pytanie, które brzmiało: Czy spektakl „Był sobie Andrzej, Andrzej, Andrzej…” wyreżyserował Paweł Demirski?

Prawidłowa odpowiedź brzmi NIE. Reżyserem spektaklu jest Monika Strzępka. Tym razem szczęście uśmiechnęło się do Ewy Kępińskiej. Gratulujemy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group