Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 3031
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: "Byłem – Widziałem – Zdobyłem" – Przegląd Diaporam

Środa, 8 maja 2019, 14:57
Aktualizacja: 15:01
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: "Byłem – Widziałem – Zdobyłem" – Przegląd Diaporam
Fot. Robert Bajek
Przed nami trzydniowy, VII Ogólnopolski Przegląd Diaporam i Fotografii Cyfrowych. Swój udział zapowiedziało 50 osób z całej Polski.

Ogólnopolski Przegląd Diaporam i Fotografii Cyfrowych odbędzie się w ramach Forum Fotografii Krajoznawczej PTTK. Organizatorzy: Komisja Fotografii Krajoznawczej ZG PTTK i Centrym Fotografii Krajoznawczej PTTK im. W. Dońca, przy współudziale Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu, Parku Wielokulturowego Stara Kopalnia i Ośrodka Społeczno-Kulturalnego SM Podzamcze zaplanowali plenery fakultatywne, połączone z poznawaniem bogatej historii Wałbrzycha i okolic, wystawy fotograficzne, będące przykładem różnorodności wizji, warsztatu i artyzmu autorów, a na koniec wielkie podsumowanie dokonań fotograficznych, które odbędzie się w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na terenie Starej Kopalni i otwarcie wystawy autorskiej Piotra Sadoczyńskiego „ Fotopasja” oraz uroczyste otwarcie wystawy. Zaplanowano również pokaz diaporam VII Ogólnopolskiego Przeglądu Diaporam i Fotografii Cyfrowych PTTK połączone z wręczeniem nagród.

O szczegółach projektu mówili dzisiaj podczas konferencji prasowej w siedzibie Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury Roman Ludwiczuk - Prezes wałbrzyskiego oddziału PTTK, Alek Ziółkowski - szef Komisji Fotografii Krajoznawczej o/PTTK w Wałbrzychu i przedstawicielki WOK-u. 17 maja po oficjalnym otwarciu, które odbędzie się na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu odbędą się plenery fakultatywne: "Punkty widokowe na wzgórzu Parkowym", "Podgórze", "Wieczorne spojrzenie z hałdy kopalnianej na Wałbrzych", "Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia" i "Zamek Książ wieczorową porą". 18 maja plenery odbędą się w podziemiach Muzeum Sztolni Walimskich i na terenie Zamku Grodno. 19 maja to kolejne plenery fakultatywne: "Wałbrzych, stare miasto", "Okolice Zamku Grodno i Zalewu w Zagórzu Śląskim", "Ścieżka Hochbergów w wąwozie rzeki Pełcznicy" i "Park Wielokulturowy Stara Kopalnia".

Dodatkowo w ramach imprezy zaplanowano wystawę "Na progu" jedenastu Autorek należących lub sympatyzujących z KFK przy Oddziale PTTK Ziemi Wałbrzyskiej w sali wystawowa Sudeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy ulicy Malczewskiego 12, wystawę Tadeusza Łazarza pt. „Moje fascynacje” w sali Ośrodka Społeczno-Kulturalnego SM Podzamcze, Al. Podwale 1, wystawę poplenerową Forum Fotografii Krajoznawczej PTTK ,”Elbląg 2017” w sali wystawowej Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury przy ulicy Wysockiego 29 i wernisaż wystawy Piotra Sadoczyńskiego pt. "FOTOPASJA", członka KFK PTTK O/Z Wałbrzyskiej w „Galerii na Piętrze” WOK-u przy ulicy Wysockiego.

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
50%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group