Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 5271
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Były wiceprezydent Wałbrzycha ma poważne kłopoty. Postawiono mu zarzut fałszowania dokumentów

Wtorek, 11 grudnia 2018, 9:09
Aktualizacja: Środa, 12 grudnia 2018, 9:11
Autor: red
Wałbrzych: Były wiceprezydent Wałbrzycha ma poważne kłopoty. Postawiono mu zarzut fałszowania dokumentów
Fot. red
Przed godziną Radio Wrocław podało, że Mirosław B., w latach 2002–2010 jeden z wiceprezydentów Wałbrzycha, jest podejrzewany o fałszowanie dokumentów i wyłudzenie środków z funduszy unijnych.

W lipcu tego roku do wałbrzyskiej Komendy Miejskiej Policji zgłosił się mieszkaniec naszego miasta, który zgłosił oszustwo. Z korespondencji, jaką otrzymał wałbrzyszanin, wynikało, że nieznana osoba podszywała się pod niego i podpisywała dokumenty, a także na firmę należącą do pokrzywdzonego przyjęła unijną dotację w wysokości blisko 25 tys. zł z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego. Funkcjonariusze szybko dotarli do Mirosława B., który jak się okazało, był znajomym pokrzywdzonego wałbrzyszanina. Jak donosi Radio Wrocław, "Mirosław B. usłyszał zarzut podrobienia weksla, dokumentów oraz ich użycia, a także doprowadzenie innej osoby do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem w celu osiągnięcia korzyści majątkowej".

To zarzuty bardzo poważne, za których popełnienie grożą bardzo surowe konsekwencje z karą do 25 lat pozbawienia wolności włącznie. Mirosław B. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Twoja reakcja na artykuł?

39
46%
Cieszy
3
4%
Hahaha
4
5%
Nudzi
3
4%
Smuci
11
13%
Złości
24
29%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (70) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group