Piątek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 5029
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Centrum z prawdziwego zdarzenia

Piątek, 10 lipca 2020, 13:32
Aktualizacja: Sobota, 11 lipca 2020, 8:07
Autor: red
REGION, Jedlina-Zdrój: Centrum z prawdziwego zdarzenia
Fot. UM Jedlina–Zdrój
Dziś w Jedlinie – Zdroju odbyła się konferencja prasowa w związku z realizacją największej inwestycji społecznej w powiecie wałbrzyskim pn. „Budowa Centrum Socjalnego wraz z zapleczem w gminie Jedlina–Zdrój”.

W konferencji uczestniczyli: Roman Szełemej – Prezydent Wałbrzycha Lider Aglomeracji Wałbrzyskiej, Leszek Orpel - Burmistrz Miasta Jedlina-Zdrój, Romuald Wysocki - Zastępca Burmistrza Miasta, Joanna Fornalska – Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej.

Budowa Centrum socjalnego to przedsięwzięcie, którego realizacja została zaplanowana w strategii rozwoju gminy, w odpowiedzi na potrzeby mieszkańców. Zadanie obejmuje remont i modernizację istniejącego budynku OPS wraz z budową nowego budynku z przeznaczeniem na Klub Seniora. Obiekt został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dobudowana została nowa klatka schodowa i zamontowana winda zewnętrzna. W obiekcie zastosowano technologie uwzględniające potrzebę ochrony środowiska i ochronę klimatu, poprzez modernizację instalacji centralnego ogrzewania, montaż okien o niskim współczynniku przenikania ciepła, termomodernizację stropów i ścian.

W pomieszczeniach urządzono także zaplecze kuchenne wraz z pełnym wyposażeniem. W budowanym Centrum wykonano nowe instalacje: elektryczną, teleinformatyczną, wodno-kanalizacyjną, gazową, c.o. oraz wentylacyjną. Cały obiekt objęty będzie miejskim monitoringiem poprzez umieszczenie kamer. W ramach zagospodarowania terenu wykonane zostaną chodniki, w obrębie obiektów powstaną miejsca postojowe w tym również dla osób niepełnosprawnych, teren będzie ogrodzony.

Oprócz siedziby dotychczasowego Ośrodka, zgodnie z wnioskiem o dofinansowanie w ramach projektu w obiekcie uruchomiony zostanie Klub Integracji Społecznej oraz Klub Seniora.

Zadanie realizowane jest w ramach projektu dofinansowanego ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej 2014-2020. Łączna wartość inwestycji wynosi: 3.622.810,00 zł –w tym wartość dofinansowania UE - 2.197.299,00 zł

Zakończenie prac przewidziane jest na wrzesień br.

Twoja reakcja na artykuł?

3
25%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
25%
Złości
3
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group