Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 2764
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Ceny absurdalne

Piątek, 17 kwietnia 2020, 6:48
Aktualizacja: Sobota, 18 kwietnia 2020, 9:04
Autor: JAZ
Wałbrzych/REGION: Ceny absurdalne
Fot. pixabay.com
Za nami pierwszy dzień z maseczką w codziennym, obowiązkowym użyciu. Nosimy ją w miejscach publicznych. Zdecydowana większość z nas zaopatrzyła się w bawełnianą wersję maseczki, których dość dużo można kupić od osób prywatnie szyjących. Często pieniądze przekazywane są na szczytne cele i tu jest, jak to się mówi: „pies pogrzebany”.

Zważywszy na sytuację, w jakiej przyszło nam w ostatnim czasie żyć, staramy się monitorować zaskakujące fakty. Choć może ten już zaskakującym nie jest. Ceny. Maseczki kosztują. Nikt ich nam za darmo nie da. Problem w tym, że taką zwykłą bawełnianą kupimy za powiedzmy 5 złotych za sztukę. Za tą, którą można kupić w aptece, zapłacimy krocie i to najbardziej denerwuje.

Dawniej za trzywarstwową maseczkę chirurgiczną trzeba było zapłacić od kilkunastu do maksymalnie kilkudziesięciu groszy. Za pudełko z 50 sztukami ceny wahały się w okolicy 15 czasem 20 złotych. Dzisiaj zakup takiego sprzętu przeraża. Jedna z aptek z wysoko rozwiniętą sieciową sprzedażą online poinformowała swoich klientów, że takowe maseczki są w sprzedaży, ale…Cena za pudełko to bagatela 254,49 złotych! Zwykłe maseczki. Takie, które przez lekarzy są postrzegane jako sprzęt jednorazowego użytku na maksymalny czas 60 minut przy jednoczesnym wskazaniu, że połowa z tego czasu to ten najbardziej odpowiedni. Zakładając ten maksymalnie wydłużony czas, mamy tu do czynienia z usługą wycenioną na około 5 złotych za godzinę. Prawda, że mało. Indywidualne sztuki można w niektórych aptekach kupić za np. 15 złotych.

Wracając jednak do rzeczywistości, jedno takie pudełko w dzisiejszych realiach wystarcza na 50 wyjść. Biorąc pod uwagę, że statystycznie dorosły obywatel trzykrotnie opuszcza dom, w ciągu miesiąca musiałby zużyć od 90 do 105 takich maseczek. Wiązałoby się to z wydatkiem kwoty oscylującej wokół 500 złotych i to już jest absurd. Materiałowa, uszyta w domowym zaciszu to koszt przeważnie 5 złotych. Tej nie trzeba wyrzucać po każdym użyciu. Oczywiście należy ją odpowiednio dezynfekować, wymieniać filtry, ale to i tak koszt nieporównywalnie niższy.

Twoja reakcja na artykuł?

2
9%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
14
61%
Złości
7
30%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group