Poniedziałek, 18 października
Imieniny: Juliana, Łukasza
Czytających: 2774
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Certyfikacja Gminnego Centrum Obsługi Inwestora I Eksportera

Czwartek, 31 stycznia 2019, 12:48
Aktualizacja: 17:14
Autor: red
Wałbrzych: Certyfikacja Gminnego Centrum Obsługi Inwestora I Eksportera
Fot. UM Wałbrzych
Gminne Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera Gminy Wałbrzych uzyskało CERTYFIKAT ośrodka WSPIERANIA: inwestorów, eksporterów oraz lokalnych przedsiębiorców.

Należymy do pierwszej w Polsce regionalnej sieci promocji gospodarczej, którą tworzy dziesięć gmin uczestniczących w pilotażowym programie przygotowanym przez Dolnośląską Agencję Współpracy Gospodarczej. Przez rok certyfikowani eksperci DAWG przeprowadzali audyty inwestycyjne w gminach, mi.in. w Gminie Wałbrzych. Wskazali najsłabsze i najmocniejsze strony poszczególnych samorządów oraz rekomendowali rozwiązania, mające na celu poprawę konkurencyjności.

Gminne Centra Obsługi Inwestora i Eksportera – wyspecjalizowane jednostki działające zgodnie ze standardami Polska Agencja Inwestycji i Handlu - PAIH – powstały w dziesięciu dolnośląskich miejscowościach: Głogowie, Dzierżoniowie, Radwanicach, Strzegomiu, Strzelinie, Świdnicy, Wałbrzychu, Wiązowie, Złotoryi i Żmigrodzie.

Podejmowane działania i cele strategiczne GCOIE:
• wsparcie przy prowadzeniu biznesu, np. poprzez organizowanie i/lub informowanie o wydarzeniach oraz możliwości złożenia oferty w odpowiedzi na zapytanie zagranicznego importera,
• dostęp do kompleksowej informacji gospodarczej,
• promowanie ofert terenów inwestycyjnych oraz zachęt inwestycyjnych w Gminie Wałbrzych,
• wsparcie przy wejściu na polski rynek,
• wsparcie w nawiązywaniu współpracy gospodarczej przedsiębiorstw o zasięgu lokalnym, regionalnym i/lub międzynarodowym,
• organizowanie spotkań biznesowych z udziałem ekspertów zewnętrznych z Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej oraz Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu,
• promocja gospodarcza Miasta Wałbrzycha.
Centrum jest miejscem I-go kontaktu dla przedsiębiorców zainteresowanych inwestowaniem w Wałbrzychu oraz podejmujących działalność eksportową! GCOIE dysponuje BAZĄ FIRM, dzięki której łatwiej jest nawiązać współpracę przedsiębiorców między sobą.

Wszystkich przedsiębiorców zapraszamy do korzystania z usług Centrum, które mieści się w Wałbrzychu przy ul. Kopernika 2.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group