Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 3189
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Certyfikat w nagrodę

Wtorek, 31 grudnia 2019, 8:38
Aktualizacja: Czwartek, 2 stycznia 2020, 9:05
Autor: JAZ
Wałbrzych: Certyfikat w nagrodę
Fot. JAZ
Znajdująca się na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu – Cafe Sztygarówka, otrzymała z rąk prezydenta Romana Szełemeja specjalny certyfikat: STOP PLASTIK.

- Jest to pierwszy taki certyfikat przyznany w Wałbrzychu. Promować naszą akcję zaczęliśmy już ponad rok temu. Osiem miesięcy temu wprowadziliśmy zakaz używania w instytucjach miejskich jednorazowych opakowań, naczyń czy sztućców z plastiku. Oczywiście chodziło nam nie o popularność, a o walkę z zagrożeniem dla środowiska, jakie niesie za sobą produkcja, składowanie i późniejsza utylizacja – mówi prezydent Wałbrzycha.

Cafe Sztygarówka jest pierwszą instytucją, która taki certyfikat otrzymała, ale okazuje się, że każdy może pójść w jej ślady i również się takim certyfikatem pochwalić, o ile oczywiście spełni oczekiwane przez miasto warunki. Wystarczy, że przedsiębiorcy, którzy zadeklarują rezygnację z jednorazowego plastiku, przystąpią do oficjalnej akcji: Stop Plastik.
- Zdajemy sobie sprawę, że przykład idzie z góry. Przykład instytucji miejskich przyniósł znakomite wyniki. To inspiruje wałbrzyskie firmy. Każda, która zgłosi się do udziału w programie, otrzyma certyfikat udziału oraz specjalne naklejki, którymi będą mogli oznaczyć swoją siedzibę – tłumaczy prezydent.

Władze miasta od początku istnienia programu zapraszają do oficjalnego przystąpienia do akcji Stop Plastik i przestrzegania kilku prostych zasad, które otaczający nas świat uczynią lepszym.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
17%
Hahaha
1
17%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
33%
Złości
2
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group