Sobota, 6 marca
Imieniny: Agnieszki, Róży, Wiktora
Czytających: 1948
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Hradec Kralove: Česko Polsko Objektivem

Wtorek, 5 października 2010, 7:53
Aktualizacja: Środa, 6 października 2010, 7:40
Autor: Iwona Ziółkowska
Wałbrzych/Hradec Kralove: Česko Polsko Objektivem
Fot. Iwona Ziółkowska
Wernisaż pod tytułem ”Cesko Polsko Objektivem” , który miał miejsce w Hradec Kralove, był zakończeniem trwających od października ubiegłego roku warsztatów fotograficznych prowadzonych w ramach projektu " Wałbrzych, Hradec Kralove – miasta kultury" współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007–2013.

Koordynatorem przedsięwzięcia ze strony polskiej był Arkadiusz Grudzień, zaś ze strony czeskiej Martina Erbsova. Warsztaty prowadził Jarosław Michalak - członek Związku Polskich Fotografów Przyrody, założyciel i inicjator działań Wałbrzyskiego Klubu Fotograficznego..

Na wernisażu nadszedł czas na podsumowania.
- Z mojego punktu widzenia udało się zrealizować wszystkie cele, jakie stawialiśmy przed sobą - mówi Arkadiusz Grudzień. - Fotografowie z obu miast mogli poznać wzajemnie swoje miasta i pokazać je w charakterystyczny dla siebie sposób. Oprócz tego mogliśmy przedstawić miasto partnerskie Hradec Kralowe i dzięki temu powstał katalog do wystawy, widokówki, które realizujemy i ciekawe kolekcje zdjęć obu miast. Dodatkowo cieszę się, że fotografowie z obu miast zawarli przyjaźnie i mam nadzieję na dalszą fotograficzną współpracę.

A jak widzą to sami uczestnicy programu?
- Nigdy wcześniej nie byłem w tym tak pięknym i cudownym mieście. Hradec Kralove jest miastem, które warto odwiedzać, zwiedzać i podziwiać. Wiele możemy nauczyć się od jego mieszkańców. Zawsze kojarzyłem Czechy z serem smażonym i knedliczkami, a Czesi są bardzo fajnymi, wyluzowanymi ludźmi z pozytywnym podejściem do życia - mówi Michał Malinowski.

A jak strona czeska widzi Wałbrzych?
- Wałbrzych jest miastem pełnym kontrastów, różnych ludzi. Warsztaty były udane. Polubiłem uczestników. Wiele przeżyć, czasu przeznaczonego na wspólną zabawę. Wielkie podziękowania dla miasta Wałbrzycha i Hradca oraz dla ludzi, którzy przyczynili się do zorganizowania tych warsztatów - mówi Josef Šulc.

Andrea Novotna dodaje: - Było to piękne doświadczenie. Poznałam nowych ludzi. Polacy są miłymi ludźmi. Przed warsztatami nigdy nie byłam w Wałbrzychu. Wałbrzych jest bardzo ciekawym miastem. Prawie narodził się dla artystów i robienia zdjęć. Piękna sceneria i imponująca atmosfera.

- Specjalne miejsce z magią - mówi DK Dava. - Ale dość niebezpieczne. Dopóki nie poszedłem na warsztaty tak naprawdę nie lubiłem Polaków, ale potem znalazłem między nimi dużo super ludzi.

Wernisaż upłynął w ciepłej, przyjaznej atmosferze, przy bogato zastawionych stołach. Uczestnicy otrzymali katalogi ze swoimi zdjęciami. Po zakończeniu wernisażu strona czeska zaprosiła grupę polską na małe after party.

Autorzy:

Ze strony polskiej:

Anna Wawrzyniak
Maciej Wrzesiński
Jakub Wróblewski
Marcin Jagiellicz
Paulina Szymańska
Michał Fila
Michał Malinowski
Iwona Ziółkowska
Krzysztof Adamczyk
Rafał Kluba
Justyna Kozłowska
Mateusz Podrzycki
Klaudia Kwiecień
Katarzyna Saks

Ze strony czeskiej:

Adam Pácha
Andrea Novotná
Jan Nožička
Josef Gregor
Ondrej Kučera
Tomáš Šimek
Radek Věchet
Martin Vočadlo
Josef Šulc
Marian Podluzansky
Jakub Fišer
Pavel Gončarov
Jan Holman
Radek Matoušek

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group