Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 3278
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Charytatywny koncert

Poniedziałek, 16 grudnia 2019, 11:26
Aktualizacja: Wtorek, 17 grudnia 2019, 8:48
Autor: red
Wałbrzych: Charytatywny koncert
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Najpiękniejsze kolędy i pastorałki, ale też klasyczne kompozycje zabrzmiały w Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu. Na Charytatywny Koncert Bożonarodzeniowy – „Obrazy dźwiękiem malowane”, wprowadzający w świąteczną atmosferę, zaprosili publiczność w sobotę, 14 grudnia świdniccy przedsiębiorcy. Muzycznemu wydarzeniu przyświecał szczytny cel. Środki zebrane ze sprzedaży biletów mają bowiem wesprzeć muzycznie uzdolnioną młodzież.

Świąteczny koncert zorganizowany został po raz czwarty przez Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Kupców Świdnicy. Licznie przybyłych gości, wśród których znaleźli się także prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej oraz wiceprezydent Wałbrzycha Sylwia Bielawska, przywitał prezes SPIKS Andrzej Panas, który przypomniał charytatywny cel muzycznego wydarzenia. Fundusze zebrane ze sprzedaży biletów zostaną przekazane na stypendia dla młodych muzyków z powiatu świdnickiego i wałbrzyskiego.

Tego trudnego wyboru dokona w przyszłorocznej edycji programu „Zostań Wirtuozem”, również realizowanego przez świdnickich przedsiębiorców, powołana Kapituła Honorowa. Komisji tradycyjnie przewodniczą zasłużeni muzycy i nauczyciele – profesor Krystian Kiełb i Małgorzata Wiłkomirska, która zaznaczyła na koncercie, że w naszym regionie mamy wiele utalentowanych, pracowitych dzieci i młodzieży, mających już na swoim koncie znaczące osiągnięcia.

Szczytna inicjatywa doskonale wprowadziła w nastrój zbliżających się świąt i stanowiła także wyjątkowe artystyczne przeżycie. Publiczność zgromadzona w wałbrzyskiej instytucji kulturalnej wysłuchała najpiękniejszych kolęd w klasycznych aranżacjach oraz znanych kompozycji muzyki poważnej, ale też rozrywkowej. O ich znakomite wykonanie zadbała Orkiestra Symfoniczna z Filharmonii Sudeckiej z Wałbrzycha, pod dyrekcją Bartosza Żurakowskiego. Wystąpił także tenor Rafał Żurakowski, a słowa o muzyce z pasją wygłosiła prowadząca koncert Krystyna Swoboda.

Nie zabrakło też świątecznych i noworocznych życzeń, które złożył przedstawiciel wałbrzyskiego magistratu Jerzy Ignaszak, kierownik Biura Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej, Rolnictwa i Leśnictwa. Poczęstunek zapewniła natomiast założona przez Jarosława Mazurka lokalna Winnica Silesian z Bagieńca.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group