Sobota, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 2536
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Charytatywny koncert kolęd i pastorałek dla Sary

Wiadomości: Region
Czwartek, 29 stycznia 2015, 12:58
Aktualizacja: Sobota, 31 stycznia 2015, 18:43
Autor: opr.red.
Fot. organizatorzy
Koncert odbędzie się w niedzielę 1 lutego 2015 o godz. 16.00 w sali widowiskowej CK–MBP w Głuszycy.

W trakcie koncertu wolontariusze i członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Głuszycy przeprowadzą zbiórkę pieniężną i rzeczową w ramach akcji „Pomoc dla Sary”. Wystąpią: Chór Seniorów działający przy CK-MBP, Głuszycka Orkiestra Dęta, Teresa Pietras, Chór Parafialny przy parafii pw. „Chrystusa Króla”, schole dziecięce, soliści koła wokalnego i muzycznego przy CK-MBP oraz soliści z ogniska muzycznego przy fundacji Katolicka Inicjatywa „Berit”.

***

Stowarzyszenie Przyjaciół Głuszycy organizuje w terminie od 1 lutego do 30 kwietnia 2015 roku na terenie Głuszycy zbiórkę publiczną dla mieszkanki Głuszycy pod nazwą „Pomoc dla Sary”. Sara ma 25 lat, jest osobą niepełnosprawną, od 2008 roku ma problemy z przemieszczaniem się, od kilku lat w ogóle nie chodzi, cierpi m. in. na niedowład kończyn. Choroba, której towarzyszy nieustanny ból, polega na postępującym zwiotczeniu mięśni. Kobieta zdana jest na całodobową opiekę rodziców, mających problemy z własnym zdrowiem. Życie Sary ograniczają bariery architektoniczne, Sara nie ma specjalistycznego łóżka ani fotela, rodziców nie stać na rehabilitację córki. Największym problemem dla opiekunów jest wyjście z Sarą na spacer i pokonanie stromych schodów.

W związku z postępującą chorobą, trudną sytuacją materialną rodziny oraz koniecznością zapewnienia Sarze właściwej opieki, rehabilitacji i dostosowania warunków mieszkaniowych do potrzeb osoby niepełnosprawnej Stowarzyszenie Przyjaciół Głuszycy planuje w wymienionym powyżej terminie przeprowadzenie zbiórki publicznej poprzez: zbieranie pieniędzy do puszek i skarbon stacjonarnych oraz umiejscowienie koszy na dary rzeczowe w miejscach publicznych. Celem zbiórki „Pomoc dla Sary” jest pokrycie kosztów: leczenia i rehabilitacji, turnusu rehabilitacyjnego, środków higienicznych, sprzętu rehabilitacyjnego, ortopedycznego i medycznego oraz pokrycie kosztów remontu, wyposażenia i adaptacji mieszkania do potrzeb niepełnosprawnej Sary.

Sara prosi wszystkich ludzi dobrej woli o materialne wsparcie i przekazywanie przedmiotów takich jak pościel, ręczniki, odzież w dużych rozmiarach. Za każdy Państwa gest wsparcia i zrozumienia dziękują Sara z rodzicami, wolontariusze i organizatorzy zbiórki.

„Pomoc dla Sary” - nr zbiórki 2015/279/OR, zbiórka publiczna zgłoszona do Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, informacje szczegółowe dostępne na stronie: zbiorki.gov.pl.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group