Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 2815
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Chcą podtrzymywać górnicze tradycje

Środa, 24 sierpnia 2016, 6:45
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Chcą podtrzymywać górnicze tradycje
Fot. organizatorzy
W najbliższy weekend w Boguszowie–Gorcach w ramach Dolnośląskiej Stolicy Kultury, odbędzie się wydarzenie pn. „Tradycje Górnicze Ziemi Wałbrzyskiej” w trakcie Biesiady Ziemniaczanej pod Mniszkiem.

26 sierpnia (piątek) o godzinie 17:00 odbędzie się Powiatowy Konkurs Plastyczny pn. „Tradycje Górnicze Ziemi Wałbrzyskiej” w Centrum Kultury Miejska Biblioteka Publiczna w Boguszowie Gorcach, pl. Odrodzenia 4, wernisaż prac konkursowych oraz rozmowy z górnikami. Warto wspomnieć, że cały teren powiatu wałbrzyskiego związany był z górnictwem: srebra, ołowiu i węgla. Dziś przemysł wydobywczy nie istnieje. Byli górnicy żyją często w wykluczeniu społecznym. Wpisanie tradycji górniczej w program konkursu to ogromna szansa na przypomnienie wartości przemysłu górniczego i jego wpływu na rozwój i kulturę tych ziem.

27 sierpnia (sobota) o godzinie 15:00 w Centrum Kulturalno Kongresowym Witold w Boguszowie Gorcach ul. Traugutta 12 g, odbędzie się biesiada ziemniaczana wraz z występami artystycznymi, w którym wystąpi chór Renoma z Głuszycy. Ponadto pojawią się stosika handlowe, gastronomiczne, dmuchana zjeżdżalnia i inne atrakcje oraz nastąpi rozstrzygnięcie konkursu o tytuł Mistrza Potrawy Ziemniaczanej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group