Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 5247
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Mieroszów: Chcą przeciwdziałać powodziom

Czwartek, 9 marca 2023, 13:28
Aktualizacja: 13:51
Autor: red
REGION, Mieroszów: Chcą przeciwdziałać powodziom
Fot. Gmina Mieroszów
Burmistrz Mieroszowa Andrzej Lipiński spotkał się z przedstawicielami Rady Strategicznej Regionu Broumovsko (Strategická rada regionu Broumovsko) Danielem Hečko i Kristýną Dyntarovą.

Czeska strona prowadzi na swoim terenie analizę środowiskową zlewiska rzeki Ścinawki, dlatego rozmawiano o możliwościach rozszerzenia opracowania strategii także dla polskiej części zlewiska Ścinawki od jej źródła aż do granicy polsko-czeskiej. Działania będą prowadzone w ramach koordynowanego przez czeską stronę projektu, na bazie udostępnionej metodologii, dzięki czemu nie jest wymagany wkład finansowy strony polskiej.

Realizacja późniejszych działań, z dużym naciskiem na edukację ekologiczną, jest planowana w ramach wsparcia, jakie uzyska Broumovsko z Unii Europejskiej, jeśli Broumov zostanie wybrany na Europejską Stolicę Kultury, a trzeba pamiętać, że Broumov przeszedł do finału i w czerwcu 2023 r. konkurs zostanie rozstrzygnięty. Dlatego trzymamy kciuki za Broumov, ponieważ ich wygrana będzie oznaczać wsparcie także sąsiedniego, naszego polskiego pogranicza.

Jednym z wyników przygotowywanej strategii, o której dzisiaj rozmawiano, ma być wypracowanie rozwiązań w ramach systemu ochrony przeciwpowodziowej, a na bazie studium wykonalności będzie można podjąć się przedsięwzięć, które pomogą w przyszłości zapobiegać możliwym skutkom powodzi w Gminie Mieroszów.

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
2
50%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group