Niedziela, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 2082
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Chciał zatrudnić bezrobotnego z Wałbrzycha – napotkał na problemy formalne

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 15 maja 2012, 14:14
Aktualizacja: 14:15
Autor: red
Zwrócił się do nas Jerzy Krysiak, który w krótkim liście przybliżył sytuację, z jaką spotkał się przy próbie załatwienia pracy jednemu z mieszkańców naszego miasta.

Oto list Jerzego Krysiaka:

"Od lat mieszkam i pracuję w Australii. Urodziłem się jednak w Wałbrzychu i nadal czuję się wałbrzyszaninem. Kiedy więc przeczytałem, że bezrobocie w powiecie wałbrzyskim osiągnęło poziom prawie 20 procent, pomyślałem, że może mógłbym dołożyć swoje małe 3 grosze w rozwiązaniu tego problemu. Postanowiłem zatrudnić jednego bezrobotnego z Wałbrzycha. Nie, nie szukam żadnego specjalisty, którego chciałbym zabrać z rynku pracy. Myślałem po prostu o młodej osobie, którą nauczyłbym przyzwoitego zawodu i dał jej godziwe wynagrodzenie. Osoba ta nadal by pracowała, mieszkała i płaciła podatki w Wałbrzychu. Zwróciłem się więc do Powiatowego Urzędu Pracy w Wałbrzychu z prośbą o pomoc. Poniżej odpowiedź, jaką otrzymałem. Po prostu ręce się załamują."

Wałbrzych, dnia 15.05.12

Otrzymaliśmy Pana zgłoszenie krajowej oferty pracy, ale zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 września 2010r. w sprawie standardów i warunków prowadzenia usług rynku pracy, nie możemy przyjąć Pana oferty ponieważ: „ Pośrednictwo pracy jest świadczone dla pracodawców prowadzących działalność na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, zwanych dalej „ pracodawcami krajowymi”, i pracodawców z państw członkowskich Unii Europejskiej, z wyłączeniem Rzeczpospolitej Polskiej, państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego nienależących do Unii Europejskiej, państw nie będących stronami umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, jeżeli na podstawie umów zawartych przez te państwa ze Wspólnotą Europejską i jej państwami członkowskimi obywatele tych państw mogą korzystać ze swobody przepływu osób, zwanych dalej „ państwami EOG”, oraz dla osób zarejestrowanych i osób niezarejestrowanych, w tym obywateli państw EOG.

Z poważaniem
Dorota Henicz
Pośrednik pracy I stopnia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group