Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 4966
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Chcieli wprowadzić podwyżkę za wodę, ale im się nie udało

Wtorek, 5 lipca 2011, 14:27
Aktualizacja: 18:41
Autor: PAW
Wałbrzych: Chcieli wprowadzić podwyżkę za wodę, ale im się nie udało
Fot. red
WPWiK chciało podnieść cenę wody oraz ścieków, ale Zgromadzenie Wałbrzyskiego Związku Wodociągów i Kanalizacji niemal jednogłośnie tę propozycję odrzuciło.

Przypomnijmy, że do Wałbrzyskiego Związku Wodociągów i Kanalizacji należą gminy: Wałbrzych, Świebodzice, Boguszów-Gorce, Głuszyca, Jedlina-Zdrój, Walim, Szczawno-Zdrój, Stare Bogaczowice oraz Czarny Bór.

Ceny wody i wywozu ścieków w Wałbrzychu i okolicy są bardzo wysokie, jeśli weźmiemy pod uwagę ceny w innych miastach o podobnej wielkości. W Wałbrzychu cena wody wynosi obecnie 4,61 zł (brutto), a za wywóz ścieków mieszkańcy muszą płacić 5,32 zł. Mimo to, WPWiK chciało wprowadzić kolejną podwyżkę. Przygotowanych zostało kilka wariantów podwyżek i te propozycje te zostały przedłożone zarządowi WZWiK, który musiał je zaopiniować.
- Opinia zarządu była negatywna – mówi Waldemar Kujawa, burmistrz Boguszowa-Gorc, członek Zarządu WZWiK.

Opinia zarządu, w którego skład wchodzą: Marek Mielniczuk (przewodniczący zarządu) oraz członkowie: Roman Szełemej (Wałbrzych), Adam Hausman (Walim), Waldemar Kujawa (Boguszów-Gorce), Bogdan Kożuchowicz (Świebodzice), Alicja Ogorzelec (Głuszyca), Daniela Sprytula (radna Rady Miasta Wałbrzycha), została przedstawiona Zgromadzeniu WZWiK. W głosowaniu, ośmioro przedstawicieli Zgromadzenia było za odrzuceniem proponowanej podwyżki, a dwoje pozostałych wstrzymało się od głosu.

Chcieliśmy zapytać o opinię na ten temat kogoś z WPWiK, ale jak się dowiedzieliśmy w sekretariacie, Tomasz Pluta, rzecznik prasowy WPWiK, przebywa na urlopie, a szefostwa wodociągów nie zastaliśmy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group