Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 3699
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Świebodzice: Chłopiec poszkodowany w katastrofie budowlanej powrócił do domu

Czwartek, 24 sierpnia 2017, 13:37
Autor: red
REGION, Świebodzice: Chłopiec poszkodowany w katastrofie budowlanej powrócił do domu
Fot. UM Świebodzice
Po czterech miesiącach spędzonych w szpitalu, kilku operacjach, 12–letni Paweł, który ucierpiał podczas kwietniowej katastrofy budowlanej, do jakiej doszło w Świebodzicach, wrócił do domu.

Chłopiec jest otoczony troskliwą opieką swoich najbliższych, czeka go jeszcze długa rehabilitacja, ale pobyt w domu, wśród rodziny, bardzo mu służy. Paweł uśmiecha się, niemal „biega” w ortezie po całym domu i już nie może się doczekać powrotu do szkoły.
Rodzinę Państwa Horbaczów, którzy przejęli opiekę nad osieroconymi chłopcami – Pawłem i Michałem, odwiedzili burmistrz Bogdan Kożuchowicz i zastępca Krystian Wołoszyn. Przywieźli słodkości dla najmłodszych
- Przed nami długa rehabilitacja, ale jesteśmy dobrej myśli, na Pawle wszystko błyskawicznie się goi i wierzymy, że szybko dojdzie do siebie – mówi pani Ewa.

Chłopiec pięć razy w tygodniu poddawany jest zabiegom rehabilitacyjnym w centrum Rehabilitacji Promyk. Właścicielka ośrodka, Pani Małgorzata Ulatowska, zaraz po katastrofie zadeklarowała pomoc w tym zakresie. Rodzina remontuje dom, aby przystosować go do potrzeb powiększonej w wyniku tragedii rodziny. Trzeba przygotować całe piętro. Prace są już na ukończeniu.

Trwają także intensywne remonty trzech innych mieszkań, na które oczekują rodziny z Krasickiego: dwie rodziny trzyosobowe i jedna osoba samotna. Lokale przechodzą gruntowny remont, łącznie z przebudową ścian, instalacji, wymianą okien. Wszystko odbywa się w porozumieniu z oczekującymi lokatorami tak, by mieszkania w pełni odpowiadały ich potrzebom. Pierwszy z lokali będzie gotowy we wrześniu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group