Poniedziałek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 3705
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ciekawa wystawa w wałbrzyskim Muzeum Porcelany

Środa, 28 września 2016, 6:54
Autor: red
Wałbrzych: Ciekawa wystawa w wałbrzyskim Muzeum Porcelany
Fot. organizatorzy
Zapraszamy na otwarcie wystawy jubileuszowej 50–lecia pracy twórczej artystki „Symfonie”. Wernisaż wystawy odbędzie się 29 września o godz. 17.00.

Artystka jest osobą wysoko ocenianą w środowisku artystycznym za oryginalność i walory swoich dzieł. Na wystawie będą prezentowane unikatowe prace w materiałach: porcelana, kamionka, szamot, co będzie doskonałą konfrontacją technik i materiałów ceramicznych. Będą to m.in. prace z cyklów: Muzyczny, Geometryczny, Zwierzęta i Ptaki – w formie przyściennej (reliefy, płaskorzeźby) i przestrzennej, m.in. formy antropomorficzne.

Wystawa potrwa do 31 października 2016.

Kasińska Jolanta:

Urodzona w Kownie na Litwie. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu. Do 1980 roku zajmowała się grafiką użytkową, malarstwem i dydaktyką. Od 30 lat zajmuje się ceramiką unikatową i dydaktyką oraz konserwacją ceramiki.

Artystka została uhonorowana Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis za całokształt pracy twórczej i dydaktycznej - nadanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2006 roku, na wniosek Wizytatora Szkół Artystycznych Okręgu Dolnośląskiego.

Prace artystki znajdują się w Muzeum Ceramiki w Bolesławcu a także w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą, np. w Manabi, Park Tajimi, Japonia.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group