Poniedziałek, 8 marca
Imieniny: Beaty, Jana
Czytających: 1803
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ciekawe konferencje w PWSZ

Poniedziałek, 29 listopada 2010, 13:23
Aktualizacja: 13:24
Autor: red
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu organizuje w najbliższym czasie kilka ciekawych konferencji i spotkań.

2 grudnia gościem Instytutu Humanistycznego PWSZ AS w Wałbrzychu będzie dr Matthias Buth, poeta niemiecki i radca ministerialny w Ministerstwie Kultury RFN. W spotkaniu, w którym wezmą udział studenci III roku filologii - specjalność język niemiecki, dr Buth zaprezentuje polskie wydanie swoich wierszy „Kaligrafia bliskości”.

PWSZ wraz ze Stowarzyszeniem Arteterapeutów Polskich „Kajros” i Stowarzyszeniem Muzykoterapeutów Polskich organizują Międzynarodową Konferencję Naukową zatytułowaną „ARTETERAPIA W NAUKACH HUMANISTYCZNYCH I MEDYCZNYCH”. Konferencja odbędzie się w dniach 3–4 grudnia 2010 roku.

Celem konferencji jest konfrontacja stanowisk badawczych reprezentowanych przez przedstawicieli nauk humanistycznych, takich jak pedagogika, psychologia, kulturoznawstwo, socjologia, nauki o sztuce w odróżnieniu od stanowisk zajmowanych przez przedstawicieli nauk medycznych, ze szczególnym wyróżnieniem nauk o zdrowiu w kwestii arteterapii.

Arteterapia w Polsce w ostatnich latach rozwija się dynamicznie, jest dyscypliną akademicką wykładaną na coraz większej liczbie uniwersytetów na studiach podyplomowych, ale ilościowemu wzrostowi publikacji na temat zastosowań terapii przez sztukę nie towarzyszy pogłębiona refleksja teoretyczna.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group