Niedziela, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 3734
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski/Szczawno-Zdrój: Ciekawy kierunek

Piątek, 15 maja 2020, 8:22
Aktualizacja: Sobota, 16 maja 2020, 8:31
Autor: red
powiat wałbrzyski/Szczawno-Zdrój: Ciekawy kierunek
Fot. Ziemia Wałbrzyska
Kolejny ciekawy kierunek w szczawieńskim Zespole Szkół.

TECHNIK OCHRONY ŚRODOWISKA

Ochrona środowiska to wszystkie działania, które człowiek podejmuje na rzecz zachowania środowiska naturalnego w jak najlepszym stanie. Zawody związane z branżą przyrodniczą i ochroną środowiska należą do rozwijających się z każdym rokiem. Osoby z wykształceniem w zawodzie „technik ochrony środowiska” lub posiadające studia kierunkowe są jednymi z najbardziej poszukiwanych na rynku pracy.

Praca w dziedzinie ochrony środowiska wymaga odpowiednich umiejętności. Nasza szkoła przygotuje Cię do podjęcia pracy zawodowej lub otworzy Ci drogę na wymarzone studia – nie tylko związane z ochroną środowiska. Warto jednak rozpocząć edukację kierunkową wcześniej, na etapie wyboru szkoły średniej – technikum o profilu technik ochrony środowiska pozwoli zdobyć jeszcze większą wiedzę.

Zajęcia prowadzone są w dobrze wyposażonych pracowniach, nowoczesnym, laboratorium chemicznym oraz podczas praktyk zawodowych w kraju i za granicą (Irlandia Hiszpania, Portugalia). Umiejętności zawodowe rozwijane są poprzez aktywny udział w zajęciach terenowych związanych z badaniem komponentów środowiska przy użyciu profesjonalnych pomocy dydaktycznych i wycieczkach technologicznych. To co daje przewagę naszym absolwentom nad młodzieżą kończącą licea ogólnokształcące to właśnie umiejętności praktyczne, wysoko cenione przez przyszłych pracodawców.

Młodzież aktywnie uczestniczy również w projektach unijnych dzięki którym korzystają z:

dodatkowych zajęć specjalistycznych (wykłady, warsztaty, ćwiczenia)

wysokiej jakości płatnych stażach zawodowych

wsparcia stypendialnego dla szczególnie uzdolnionych uczniów

dodatkowych zajęć z doradztwa zawodowego

rozwijania kompetencji cyfrowych w nowoczesnych pracowniach komputerowych

kursów i szkoleń potwierdzonych certyfikatem uzyskania dodatkowych kwalifikacji

nowoczesnych pomocy dydaktycznych, w które wyposażana jest szkoła

bezpłatnych kursów na prawo jazdy kat. B

Ponadto bierze udział w wielu akcjach, konkursach i przedsięwzięciach ekologicznych. Wybór swojej drogi życiowej w tak młodym wieku świadczy o dojrzałości, ale też ułatwia skoncentrowanie się na jednym celu, co daje w przyszłości dobre efekty. Szkoła współpracuje także z wieloma pracodawcami proponującymi zatrudnienie dla absolwentów technikum ochrony środowiska, którzy nie chcą kontynuować nauki na studiach wyższych lecz rozpocząć swoja karierę zawodową.

Na poniższych zdjęciach obejrzeć możecie naszych uczniów w trakcie corocznych akcji Sprzątania Świata, pokazy fantastycznych doświadczeń z suchym lodem prezentowane przez uczniów i nauczycieli naszego technikum podczas Pikniku Ekologicznego w Szczawnie Zdroju, zajęcia w naszym laboratorium, pokazujemy też zdjęcie z terenowych badań komponentów środowiska oraz zdjęcie z odczynnikami chemicznymi – dzięki udziałowi w projektach nasze pracownie zostały wyposażone w materiały laboratoryjne, które są wykorzystywane podczas standardowych zajęć.

Twoja reakcja na artykuł?

4
57%
Cieszy
2
29%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group