Czwartek, 1 czerwca
Imieniny: Jakuba, Konrada
Czytających: 4558
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Ciekawy kierunek

Środa, 3 czerwca 2020, 6:49
Aktualizacja: Czwartek, 4 czerwca 2020, 8:39
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Ciekawy kierunek
Fot. Ziemia Wałbrzyska
Kolejną możliwością wyboru nauki w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej Curie w Szczawnie Zdroju jest technikum w zawodzie– TECHNIK SPEDYTOR, serdecznie zapraszamy do tego wyboru, a poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje na temat tego kierunku.

TECHNIK SPEDYTOR

Transport i spedycja należą do rozwijającej się gałęzi gospodarki w naszym kraju, a technik spedytor jest zawodem deficytowym. Oferowany przez nas kierunek kształcenia cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży, gdyż jesteśmy jedyną placówką
w Wałbrzychu kształcącą na tym kierunku. Ponadto nasi absolwenci mają możliwość kontynuowania nauki na PWSZ w Wałbrzychu, co jest niewątpliwie ważnym argumentem ekonomicznym. Technicy spedytorzy należą do grupy poszukiwanych pracowników. Spedytor może być zatrudniony w przedsiębiorstwach logistycznych, spedycyjnych, transportowych, agencjach obsługi portów morskich, lotniczych oraz w hurtowniach zaopatrujących placówki handlowe zarówno w Polsce jak i za granicą.

Szkoła posiada wykwalifikowaną kadrę, która na bieżąco poszerza swoją wiedzę dotyczącą nauczanego kierunku. Dysponujemy również odpowiednimi pomieszczeniami dydaktycznymi i dobrze wyposażonym zapleczem technicznym w postaci sprzętu i pomocy dydaktycznych pozyskanych w ramach projektu „Zawodowy Dolny Śląsk“, ,,Wsparcie na zawodowym starcie” oraz przekazanych przez Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu. Pracujemy na nowych komputerach i oprogramowaniu, które jest wykorzystywane przez firmy spedycyjne działające na rynku krajowym. Uczniowie mają możliwość formowania paletowych jednostek ładunkowych dzięki pozyskanym modelom palet i ładunków. Szkoła organizuje praktyki zawodowe w przedsiębiorstwach zapewniających rzeczywiste warunki pracy właściwe dla nauczanego zawodu w wymiarze 8 tygodni (280 godzin). W trakcie nauki nasi uczniowie uzyskują kwalifikacje:

- organizacja transportu oraz obsługa klientów i kontrahentów Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie -Zdroju przystąpił z dniem 1 września 2019r. do projektu PO WER pt.” Europejskie staże zawodowe szansą na rozwój kariery”. Udział młodzieży z klas technikum spedycyjnego i technikum ochrony środowiska dał uczniom możliwość wyjazdu na dwutygodniowy staż (płatny) do Irlandii, a w roku 2020 planowane są wyjazdy do Portugalii i Hiszpanii.

Młodzież aktywnie uczestniczy również w projekcie unijnym „Wsparcie na zawodowym starcie” dzięki udziałowi uczniowie korzystają z:
• dodatkowych zajęć specjalistycznych (wykłady, warsztaty, ćwiczenia) we współpracy z wałbrzyskimi i wrocławskimi uczelniami wyższymi
• wysokiej jakości płatnych staży zawodowych we współpracy z lokalnymi pracodawcami
• wsparcia stypendialnego dla szczególnie uzdolnionych uczniów
• dodatkowych zajęć z doradztwa zawodowego
• rozwijania kompetencji cyfrowych w nowoczesnych pracowniach komputerowych
• kursów i szkoleń potwierdzonych certyfikatem uzyskania dodatkowych kwalifikacji
• nowoczesnych pomocy dydaktycznych, w które wyposażana jest szkoła
• bezpłatnych kursów na prawo jazdy kat. B

Szkoła systematycznie współpracuje z:
• Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu (podpisane porozumienie o współpracy, wyjścia na wykłady)
• Politechniką Wrocławską ( Uczniowie wraz ze studentami napisali projekt dotyczący Miejskiej wypożyczalni rowerów w Wałbrzychu)
• Wydziałem Ekonomii, Zarządzania i Turystyki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu (Uczniowie brali udział w warsztatach dotyczących innowacyjnych rozwiązań w logistyce, szczególnie w zakresie transportu)
• firmami transportowo-spedycyjnymi znajdującymi się na terenie i w okolicach Wałbrzycha ( w których odbywają staże i praktyki)
Kierunek Technik Spedytor objęty jest autorskim programem "Z językiem angielskim w logistyce na Ty" w ramach którego szkoła współpracuje z firmą NSK Steering Systems Europe (warsztaty branżowe w języku angielskim w firmie prowadzi menadżer ds. logistyki Piotr Sylwestrzak) oraz z firmą ALSAN Spedycja i Transport w Wałbrzychu (warsztaty prowadzi właścicielka firmy Pani Elżbieta Draus). Oprócz tego uczniowie klas spedycyjnych biorą udział w projektach eTwinning ( międzynarowe projekty z uczniami szkół europejskich). Jak do tej pory były to dwa projekty: "Międzynarodowy tydzień pisania listów" oraz "Zjednoczeni w różnorodności". Na zajęciach języka angielskiego zawodowego uczniowie korzystają z różnych metod aktywizujących powiązanych z TIK (formularze google, kaboom, quizlety, kartkówki online, taboo, różne gry językowe by lepiej przyswoić wiedzę.

Na poniższych zdjęciach prezentujemy klasę w której odbywają się zajęcia dla spedytorów. Klasa ta wyposażona jest w stanowiska komputerowe z odpowiednim oprogramowaniem oraz liczne pomoce dydaktyczne między innymi: modele palet i ładunków, modele wózków widłowych, ciągników siodłowych, przyczep, naczep, samochodów ciężarowych. Kolejne fotografie wykonane zostały na stażach w Irlandii.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
100%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group