Środa, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 4149
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Kamienna Góra: Ciepłownia do modernizacji

Czwartek, 13 lipca 2023, 9:23
Aktualizacja: 13:25
Autor: red
REGION, Kamienna Góra: Ciepłownia do modernizacji
Fot. Miasto Kamienna Góra
Burmistrz Kamiennej Góry Janusz Chodasewicz spotkał się z przedstawicielami katowickiej firmy Tauron Ciepło, która jest właścicielem ciepłowni w Kamiennej Górze. Do ratusza przyjechał m.in. Wojciech Frank wiceprezes zarządu tej spółki.
- Rozmawialiśmy o zamierzeniach inwestycyjnych Tauron Ciepło w naszym mieście. Spółka zapowiada modernizację zakładu w Kamiennej Górze. Wymienione zostanie stare węglowe źródło ciepła. Zastąpi go źródło gazowe. To pozytywna informacja w kontekście poprawy stanu zanieczyszczenia powietrza w naszym mieście - informuje burmistrz.

Tematem spotkania był także rozwój sieci ciepłowniczej w Kamiennej Górze. Miasto przekaże spółce listę budynków, które chce, aby zostały podłączone do ciepłowni. Będą to domy komunalne oraz wspólnotowe. Oczywiście w przypadku tych ostatnich, decyzję o podłączeniu będą podejmowały także zarządy wspólnot. Firma oceni możliwości techniczne i ekonomiczne rozbudowy sieci. Jeśli się to uda, z pewnością wpłynie to na eliminację części smogu w mieście.

Twoja reakcja na artykuł?

4
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
38%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group