• Wtorek, 22 stycznia 2019
  • Godz. 17:48
  • Imieniny: Anastazego, Doriana, Wincentego
  • Czytających: 3401
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

CityLab już działa

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 10 sierpnia 2018, 13:42
Aktualizacja: 13:57
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj w budynku B–10 na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu odbyło się oficjalne otwarcie CityLab.

CityLab to wyposażona w nowoczesny sprzęt przestrzeń przeznaczona dla miłośników nowoczesnych technologii, grafiki, programowania, komputerów i wszystkiego, co związane jest z branżą IT. Z tego miejsca będą mogli korzystać zarówno zawodowi informatycy i programiści, jak i amatorzy, młodzież szkolna, studenci, a także seniorzy. Będą się tam odbywały szkolenia, warsztaty i prace nad rozmaitymi projektami z branży IT.

Każdy zainteresowany będzie mógł w dowolnej chwili dołączyć do prowadzonego projektu, lub zaproponować własny projekt, przedstawić swoje pomysły i rozwiązania informatyczne. Na miejscu zawsze znajdą się osoby gotowe służyć radą i pomocą w projektach IT. Warto zaznaczyć, że oprócz sprzętu komputerowego i elektronicznego, wśród którego jest między innymi skaner 3D, w CityLab jest też warsztat i urządzeniami do manualnego obrabiania różnego rodzaju materiałów.

O samej idei powstania CityLab w Wałbrzychu mówił prezydent naszego miasta, Roman Szełemej:

- Potrzeba stworzenia takiego miejsca wynikła z oczekiwań młodych ludzi. Sięgamy nawet do uczniów klas podstawowych. Przypominam, że Hackathon z listopada ubiegłego roku zgromadził również drużyny wałbrzyskich szkół podstawowych. Stokilkadziesiąt młodych osób uznało, że warto się spotkać, tworzyć aplikacje, dyskutować. Z tego się urodziła myśl stworzenia miejsca przyjaznego dla młodych ludzi zainteresowanych wszelkimi nowymi technologiami. Współpraca z firmą Nokia, która na całym świecie tworzy takie obszary pod hasłem "Nokia Garage" również była dla nas inspiracją, żeby takie miejsce stworzyć. Powstał więc w Wałbrzychu CityLab. Przyjdą tu młodzi ludzie z wałbrzyskich liceów, techników, ze szkół podstawowych, ludzie którzy zechcą porozmawiać o tym, jak stworzyć coś nowego w sferze IT. Mamy w Wałbrzychu niebywałe talenty, takie jak pan Tomasz Góra, autor różnego rodzaju gier komputerowych. Czy z tego musi powstać nowa aplikacja, technologia? Doświadczenie wielu firm światowych: Google'a, Windowsa, Nokii i wielu innych pokazuje, że zawsze z tego coś powstaje. A celem ostatecznym jest to, żeby młodzi ludzie widzieli w Wałbrzychu swoją przyszłość, żeby nie wyjeżdżali, żeby studiowali na PWSZ, Politechnice, żeby tu tworzyli swoją osobistą i zawodową przyszłość. To jest cel, który nam przyświeca. Myślę, że za chwilę w Wałbrzychu pojawią się oddziały wielu firm informatycznych.

Twoja reakcja na artykuł?

6
100%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group